Tacizciye Örnek Karar

Yaşamda karşılaşılan taciz olaylarında meydana gelen artış nedeni ile pek çok insan gözlerini hukukçulara çevirdi. Çünkü son dönemlerdeki tacizcilerin ceza indiriminden yararlanmaları özellikle kadınları rahatsız etmeye başladı.

Tacizciye Örnek Karar
Tacizciye Örnek Karar Admin

Yaşamda karşılaşılan taciz olaylarında meydana gelen artış nedeni ile pek çok insan gözlerini hukukçulara çevirdi. Çünkü son dönemlerdeki tacizcilerin ceza indiriminden yararlanmaları özellikle kadınları rahatsız etmeye başladı. Yasaların daha caydırıcı olması gerekliliği kadınlar tarafından sıklıkla ifade edilmeye başlandı. Bunun ilgili meydana gelen Samsun’daki olayda ise herkesi memnun edecek bir karar verildi.

Samsun’ daki Tacizciye Ceza

Samsun’ da genç bir kız, bir şahısın onu taciz ettiği yönünde şikâyette bulundu. Verilen ifadeye göre bir şahıs genç kızı elle tacizde bulunmuştur. Bunun üzerine hemen yakalanan şahıs ise mahkemece tutuklandı. Bu olay yaşam haberleri içerisinde de örnek teşkil eden bir olay haline dönüştü.

İddia edilen olay Samsun’ un İlkadım ilçesinde gerçekleşti. İlkadım ilçesinin İlyasköy mahallesindeki genç bir kız, 35 yaşındaki A. İ. adlı şahıstan şikâyetçi oldu. Genç kız A. İ.’ nin kendisini elle tacizde bulunduğunu ifade etti. Olaya el atan Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekipleri hemen taciz iddiası bulunulan A. İ.’ yi yakaladı. Gözaltına alınan A. İ. suçlamaları kabul etmedi.

Tacizci Suçlamaları Kabul Etmedi

Hakkındaki hiçbir taciz suçlamasını kabul etmeyen A. İ. Samsun Adliye’sine sevk edildi. Hâkim karşısına çıkan A. İ. tekrar suçlamaları kabul etmezken genç kızın ifadesi doğrultusunda A. İ. tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevine gönderildi. Bu olay karşısında kadınlar verilen cezayı doğru bularak yasayı uygulayan hâkimi takdir etti. Tacize uğrayan genç kız ise ceza alan tacizciden kurtulduğuna sevindiğini ve özgür yaşamına kavuşacağını ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı