Dijital Kayıt Cihazlarının Kayıt Süreleri Ne Kadardır?

Dijital Kayıt Cihazlarının Kayıt Süreleri Ne Kadardır?
Dijital Kayıt Cihazlarının Kayıt Süreleri Ne Kadardır? katar

 Kamera sistemleri kullanımı açısından oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Günlük hayatta birçok sorunla karşılaşılması ve suç durumlarının yaşanması nedeniyle bir önlem olarak kullanılmakta olan kamera sistemleri, insanları suçtan caydıracak özelliğe de sahiptir. Bu nedenle de kamera sistemi fiyatları daha uygun fiyatlarda sağlanarak suç oranlarının daha aza indirgenmesi planlanmaktadır. Kamera sistemleri kurulurken birçok cihazdan faydalanılmaktadır. Bu cihazlar kameralar ve DVR’lar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kamera sistemlerinde kullanılmakta olan kameralar kullanım koşulları ve alanlara uygunluk konusunda dikkatli seçilmelidir. Böylece daha iyi kalitede görüntü sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra bu görüntülerin kayıt altında tutulmasını sağlayan cihazlar da bulunmaktadır.

Bu cihazlar da DVR yani bir diğer ismi ile dijital kayıt cihazlarıdır. Bu cihazlar hard disk olamadığı sürece kayıt yapmamaktadır. Yani sadece insanlara canlı yayın yapma özelliğine sahiptirler. Fakat bir hard disk yardımı ile her an ve her saniye kayıt tutabilen bu cihazlar sayesinde, mekanda yapılmış olan görüntü kayıtları istenilen zamanlarda tekrar oynatılarak izlenebilmektedir. Bunun yanı sıra tüm dijital kayıt cihazları belirli bir hafızaya ihtiyaç duymaktadır. Bu hafızanın dolması durumunda ise kayıt yapma işlemini durdurmaktadırlar. Bu nedenle dijital kayıt cihazları seçimini yaparken dikkatli davranılması ve en uygun kayıt cihazının seçilmesi gerekmektedir.

Dijital kayıt cihazları özelliklerine göre ve kullanılacağı kamera sisteminin uygunluğuna göre 7 gün ila 200 gün arasında kayıt tutabilme özelliğine sahiptirler. IP kamera sistemleri ile insanlara sağlanan bir diğer özellik ise, internet bağlantısı sayesinde istenilen anlarda cep telefonundan, istenilen yerlerde mekanın izlenebiliyor olmasıdır. Bunun yanı sıra güvenlik kamera şirketleri, herhangi bir teknik arıza neticesinde sistemi kontrol ederek düzeltme işlemini de yapmaktadırlar.

Kaynak: http://www.dateb.com.tr

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı