Ne Yaptın Sen Cüneyt Çakır

Süper Lig'de oynanan Sivasspor-Konyaspor maçında hakem Cüneyt Çakır ev sahibi takım lehine tartışmalara neden olan bir penaltı kararı verdi. Çakır'ın verdiği karar sonrasında yeşil beyazlıların taraftar hesapları tecrübeli hakeme isyan etti.

Ne Yaptın Sen Cüneyt Çakır
Ne Yaptın Sen Cüneyt Çakır emrah

Süper Lig'de oynanan Sivasspor-Konyaspor maçında hakem Cüneyt Çakır ev sahibi takım lehine tartışmalara neden olan bir penaltı kararı verdi. Çakır'ın verdiği karar sonrasında yeşil beyazlıların taraftar hesapları tecrübeli hakeme isyan etti. Son dönemlerde verdiği tartışmalı kararlarla tepkileri üzerine çeken Cüneyt Çakır, Sivasspor-Konyaspor maçında yeni bir skandala imza attı. Hafta içerisinde Tottenham-Real Madrid maçını yöneten ve tartışmalı kararlara imza atan Cüneyt Çakır, Süper Lig'de de olay çıkartan bir karar verdi.

Sivasspor-Konyaspor maçının 14. dakikasında ev sahibi takımın oyuncusu Bifouma'nın Eren Albayrak'ın ayağına basması sonrasında Cüneyt Çakır penaltı noktasını işaret etti. Konyasporlu futbolcuları isyan ettiren bu kararın arkasından yeşil beyazlıların taraftar hesapları sosyal medyadan tecrübeli hakemi emekli olmaya davet etti. Sivasspor bu penaltı kararının ardından maçta durumu 1-1'e getirirken 2. yarıda Kone'nin attığı golle sahadan 2-1 galip ayrıldı.

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde olay çıkarmıştı Cüneyt Çakır, Süper Lig'de 2 hafta önce de Galatasaray-Fenerbahçe derbisini yönetmişti. Çakır'ın derbide verdiği ya da vermediği kararlar futbol kamuoyunda tartışmalara neden olmuş, federasyon tecrübeli hakeme 1 hafta sonra oynanan maçlarda görev vermemişti.

Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'in tepkisini çekti Devler Ligi'nde bu hafta Tottenham-Real Madrid maçını yöneten Cüneyt Çakır, İngiliz ekibinin attığı ilk golde yardımcısı Tarık Ongun'la birlikte ciddi bir ofsaytı atlayarak gol kararı vermişti. İspanyol devi 3-1 kaybettiği maçtan sonra Çakır'ı UEFA'ya şikayet etmek için harekete geçmişti.

YENİ ŞAFAK

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı