Toprak bütünlüğün'de hem fikiriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ortak basın toplantısı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile yapılan görüşmede Irak ve Suriye’deki gelişmeleri ele aldıklarını kaydederek, “Gerek Irak’ın gerekse Suriye’nin toprak bütünlüğü konusunda hemfikiriz” dedi.

Toprak bütünlüğün'de hem fikiriz
Toprak bütünlüğün'de hem fikiriz emrah

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ortak basın toplantısı yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları: Son dönemde maalesef bölgemiz çok daha kırılgan hale geliyor. Referandumun Irak Anayasası ve uluslararası hukuk bakımından hiçbir meşruiyeti yoktur. Maalesef bölgesel yönetim, tüm dostça ikazlara rağmen referandumu düzenlemekle çok büyük bir yanlış yapmıştır.

 

Her zaman ifade ettiğimiz gibi kişisel, kısa vadeli çıkarlar uğruna hiç kimsenin bölgemizi ateşe atmaya, gerilimi tırmandırmaya hakkı yoktur. Tüm ekonomik rakamları daha da yükselteceğimiz konusunda hemfikiriz. İki ülke olarak konsey toplantılarımıza önem veriyoruz. Sayın Putin'i tekrar ülkemizde ağırlayacağız. Türkiye ve Rusya olarak, Suriye ihtilafının siyasi yoldan çözümüne yönelik ortak irade ve yakın işbirliğimizi sürdürme konusundaki kararlılığımızı bir kez daha teyit ettik.

 

Irak ve Suriye dahil bölgesel konuları da mütalaa ettik. Gerek Irak'ın gerekse Suriye'nin toprak bütünlüğü konusunda hemfikiriz. Putin'in konuşmalarından satır başları: Suriye konusunda ortak adımları değerlendirdik Zorluklara rağmen Astana ile önemli bir başarıya imza attık. Bu başarıda dostumuz Erdoğan'ın çabaları büyük. K.Irak'taki referandumu da görüştük. Enerji alanında stratejik projeleri değerlendirdik çalışmalar zamanında ve programa göre ilerlemektedir.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı