Erdoğan ve maduro açıkladı 5 anlaşma'ya imza atıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Venezuela Devlet Başkanı Maduro ortak açıklama yaptı. Enerji ve ticaret alanındaki işbirliğinin değerlendirildiğini belirten Erdoğan, 5 anlaşmanın imzalandığını açıkladı.

Erdoğan ve maduro açıkladı 5 anlaşma'ya imza atıldı
Erdoğan ve maduro açıkladı 5 anlaşma'ya imza atıldı emrah

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Venezuela Devlet Başkanı Maduro ortak açıklama yaptı. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: "Enerji ve ticaret alanındaki işbirliğimizi geliştirmek amacıyla atılabilecek adımları değerlendirdik. 5 anlaşma imzalandı.

 

Ayrıca görüşmelerimizde enerji ve ticaret alanlarında atılabilecek adımları değerlendirdik." "Türkiye ile ilişkilerde yeni çağ başlatmak istiyoruz" Maduro'nun açıklamaları ise şöyle: "15 Temmuz darbe girişiminden dolayı oluşan hasarları gördük.

 

24 Aralık'ta diplomatik ilişkilerimizin 60. yılını kutlayacağız. Bu 60 yıl içinde maalesef kültürel, insani yakınlaşmada ve ortak bir vizyon geliştirmede geri kalmıştık. Zannediyorum tam bu noktada çok önemli bir adım attık.

 

Bugün 5 anlaşma imzaladık. Türkiye-Venezuela ile ilişkilerinde yeni bir çağ başlatmak istiyoruz. Biz bu dünyanın biraz değişmeye başladığını görüyoruz. Çok kutuplu dünya diyoruz. Hepimizin yer bulacağı bir dünya bu.

YENİ ŞAFAK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı