Başbakan'dan IKYB açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Başbakanı İbadi'den davet geldiğini ve zamanlama için çalıştıklarını söyledi. Melih Gökçek hakkındaki iddialara ilişkin Yıldırım, "Dedikoduya göre amel edilir mi?" yanıtını verdi

Başbakan'dan IKYB açıklaması
Başbakan'dan IKYB açıklaması emrah

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Irak'a ziyareti için "Sayın İbadi'den böyle bir davet geldi. Bu konuda arkadaşlarımız içeriği ve zamanlaması konusunda çalışıyorlar." diyen Yıldırım, Başika konusunun sorun olmaması gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le ilgili bir soruya Yıldırım, "Dedikoduya göre amel edilir mi?" yanıtını verdi. Yıldırım'ın konuşmasından satır başları; Irak ziyareti ile ilgili söyleyeceğim şudur. Sayın İbadi'den böyle bir davet geldi.

Bu konuda arkadaşlarımız içeriği ve zamanlaması konusunda çalışıyorlar. (Başika açıklaması) Aramızda bu tür sorunların olmaması gerektiğini düşünüyorum. PKK ile bizim etkin mücadelemiz var. Bu konularda çok daha yakın bir işbirliği içerisinde olmamız lazım. Bizim açımızdan kabul edilemez referandumdan sonra biz ilişkilerimizi geliştireceğimizi düşünüyoruz.

KDP'nin buradaki temsilcisinin geri gelmemesini istedik. Ayrıca Irak ile bizim askerlerimiz ortak tatbikat yapıyorlar. Daha başka, bundan sonra alınacak tedbirlerimiz de var. Durum milli güvenlik meselesidir. Bunun ipuçlarını sayın Cumhurbaşkanımız verdi. Hazırlıkları tamamlanınca bunlar kademe kademe devreye girecek. Habur'un batısında Ovaköy faaliyete geçsin.

AKŞAM

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı