Oksijen Konsantratörü Tanımı Ve Seçenekleri

Tıp alanında yaşanan gelişmeler sonrasında yaygınlaşan ve pek çok bireye yardımcı olan oksijen konsantratörleri, hastaların rahat nefes almalarına yarayan elektronik cihazlar olarak adlandırılabilmektedir.

Oksijen Konsantratörü Tanımı Ve Seçenekleri
Oksijen Konsantratörü Tanımı Ve Seçenekleri Seobaz

Tıp alanında yaşanan gelişmeler sonrasında yaygınlaşan ve pek çok bireye yardımcı olan oksijen konsantratörleri, hastaların rahat nefes almalarına yarayan elektronik cihazlar olarak adlandırılabilmektedir. Astım, koa ve nefes darlığı problemleri yaşayan bireylere yardımcı olan belirtilen cihaz, genel olarak ortamdaki havanın filtrelenmesi ile birlikte çalışmaktadır. Ancak ortam havasını alırken, mekanda yer alan oksijen oranı da azaltılmamaktadır. Oksijen konsantratörü nedir diye merak eden bireyler adına ürünün düzenli kullanımda kullanıcılara yarar sağladığını belirtmek faydalı olacaktır.

Yukarıda belirtilen cihazın orijinal halini satın almaya bireylerin maddi durumunun yeterli olmadığı durumlarda, ikinci el seçenekleri oluşturulmaktadır. Genel olarak pahalı bir ürün olması nedeniyle, ücretleri de yüksek olan cihazın 2.el fiyatları daha uygun olabilmektedir. Bu noktada oksijen konsantratörü ikinci el cihazlarından satın almak isteyen bireyler adına birbirinden farklı sağlık ürünleri satan merkez ve medikal firmalar yer almaktadır.

Oksijen konsantratörleri içerisinde en çok kullanılan modellerden bir tanesi, ev tipi cihazlar olarak dikkat çekmektedir. Daha hafif ve aynı zamanda da taşınabilir olmaları nedeniyle tercih edilen ev tipi ürünler, uzun süredir nefes darlığı çeken bireyler tarafından kullanılmaktadır. Daha çok nefes problemi artan ve rahatsızlığı ilerleyen bireylerin tercih ettiği ev tipi ürünlerin boyutları da daha küçüktür. Ev tipi oksijen konsantratörü fiyatlarıise değişiklik göstermek ile birlikte 900 TL’den başlamaktadır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı