Türkiye 3 kıtada şifa dağıttı

Sağlık Bakanlığı çeşitli sebeplerle ülkelerinde tedavi olamayan hastalar için 13 yılda 3 kıtada 46 "Sağlık Haftası" etkinliği düzenledi. Sağlık Bakanlığı, yurt dışına yönelik insani ve teknik yardım faaliyetleri kapsamında 2006'dan itibaren Asya, Afrika v

Türkiye 3 kıtada şifa dağıttı
Türkiye 3 kıtada şifa dağıttı admin

Sağlık Bakanlığı çeşitli sebeplerle ülkelerinde tedavi olamayan hastalar için 13 yılda 3 kıtada 46 "Sağlık Haftası" etkinliği düzenledi. Sağlık Bakanlığı, yurt dışına yönelik insani ve teknik yardım faaliyetleri kapsamında 2006'dan itibaren Asya, Afrika ve Avrupa'daki 20 ülkede şifa dağıtmaya devam ediyor. 

13 yılda 3 kıtada 46 "Sağlık Haftası" etkinliği düzenlendi. Türk hekimleri, çeşitli sebeplerle yaşadıkları yerlerde tedavi imkanı bulamayan dost ve kardeş ülke vatandaşlar tedavi edildi.  Sağlık Haftası etkinlikleri çerçevesinde, yabancı ülkelerin sağlık personeline mesleki kapasitelerini geliştirmeye yönelik teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

2006 yılından bu yana düzenlenen 46 Sağlık Haftasında yaklaşık 5 bin ameliyat, 26 bin konsültasyon yapılırken, 5 bin 700 yabancı sağlık personeli bilgilendirildi.

  • Bir haftada 143 ameliyat yapıldı

Sağlık Bakanlığı 29 Kasım-8 Aralık 2019 tarihleri arasında, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te Türkiye-Özbekistan Sağlık Haftası Etkinliği ile eş zamanlı olarak Türk-Özbek Sağlık İş formu düzenledi. Bakan Koca Taşkent Pediatri Tıp Enstitüsü Hastanesi ve Cumhuriyet Acil Tıp Araştırma Merkezi Hastanesini ziyaret ederek, Türkiye'den giden hekimler ile bir araya geldi. Türkiye-Özbekistan Ortak Sağlık Haftası'nda 143 nitelikli ameliyat ve 446 konsültasyon yapılırken, 794 Özbek sağlık personeline de gerekli eğitimler ve seminerler verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı