Sağlık Bakanı: Şehir hastanelerinden vazgeçmeyeceğiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Bundan sonraki süreçte genel bütçeden yapıyor olsak bile, finansal model değişikliği olsa da şehir hastanelerinin yapımından, konseptinden, fonksiyonundan vazgeçmeyeceğiz." Diyerek şehir hastanelerinde Sağlık Bakanı Fahre

Sağlık Bakanı: Şehir hastanelerinden vazgeçmeyeceğiz
Sağlık Bakanı: Şehir hastanelerinden vazgeçmeyeceğiz admin

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Bundan sonraki süreçte genel bütçeden yapıyor olsak bile, finansal model değişikliği olsa da şehir hastanelerinin yapımından, konseptinden, fonksiyonundan vazgeçmeyeceğiz." Diyerek şehir hastanelerinde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şehir hastaneleriyle ilgili sistematik bir karalama kampanyasının sürdürüldüğünü dile getirerek malzeme eksikliği nedeniyle ameliyatların yapılmadığı söylemlerinin gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. Sağlık yatırımcılarının yatırımları ile faaliyete geçen 10 şehir hastanesine ek olarak 8 şehir hastanesinin yapıldığını söyleyen Bakan Hoca planlanan 12 hastaneden 3ünün proje ihalesinin yapıldığını belirtti. 3 ay içinde 9 hastanenin projelerin ihaleye çıkacağını bildiren Koca 2023ten önce bu hastanelerin bitirileceğini söyledi. Genel bütçemizi de bu hastanelere göre belirleyeceğiz dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "hayalim, sevdam" olarak ifade ettiği şehir hastanelerinin yapımının hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Koca "Bundan sonraki süreçte genel bütçeden yapıyor olsak bile, finansal model değişikliği olsa da şehir hastanelerinin yapımından, konseptinden, fonksiyonundan vazgeçmeyeceğiz." Şeklinde konuştu.

  • Günde 500 ameliyat yapılıyor

Ankara Şehir Hastanesinin bu yıl hizmete girdiğini söyleyen Bakan Koca, "Ankara Şehir Hastanesinde 6 Şubat'tan bu yana 2 milyonun üzerinde hastaya bakıldı. Günde şu an 500 ameliyat ayda ise 14 bine yakın ameliyat yapılıyor. Günlük 17 bin poliklinik kapasitesine ulaşıldı." bilgisini verdi.

Ankara Şehir Hastanesinde ameliyatların durma noktasına geldiği şeklinde bir karalama kampanyasının yürütüldüğüne söyleyen Koca bu konuya şu şekilde açıklık getirdi:  "Malzeme eksikliği nedeniyle ameliyatların yapılmadığı gibi bir durum asla söz konusu değil. Yeri geldiğinde malzeme fiyatlarının SUT fiyatlarından da yukarıda olduğu dönemde bile kendi global bütçemizden karşılayarak, vatandaşımızın ameliyatlarını asla yapmıyor noktasında olmadık. Ankara Şehir Hastanesinde bu anlamda malzeme olmadığından ameliyatların yapılmadığına dair bir durum söz konusu değil."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı