Türkiye'nin Otomobili'' yurt dışında tanıtıldı

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu, ABD'deki Tüketici Elektroniği Fuarında 2022 yılında çıkacak olan Türkiye’nin ilk yerli otomobilini tanıttı.

Türkiye'nin Otomobili'' yurt dışında tanıtıldı
Türkiye'nin Otomobili'' yurt dışında tanıtıldı admin

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu, ABD'deki Tüketici Elektroniği Fuarında 2022 yılında çıkacak olan Türkiye’nin ilk yerli otomobilini tanıttı. TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş 7 Ocak'ta ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) kapsamında düzenlenen "Let's Co Create a New Era of Mobility" (Geleceğin Mobilite Çağını Birlikte Tasarlayalım) başlıklı panelde konuşma yaptı. Dünyanın önde gelen mobilite şirketlerinin temsilcilerinin bulunduğu dinleyici gurubuna  "Türkiye’nin Otomobilini ve Türkiye otomotiv endüstrisinin mobilite ekosistemine nasıl dönüşeceğini anlattı.

Türkiye’nin 60 yıllık otomobil özlemini gidermek amacıyla kurulan TOGG, pazara sunacağı otomobillerin teknik ve donanım özelliklerini tanıttı.  TOGG 2022 yılında C-SUV modeli pazara çıktığında, Avrupa’nın klasik olmayan doğuştan elektrikli ilk SUV üreticisi olmayı hedefliyor.  Aracın elektrikli, sıfır emisyonlu ve akıllı otomobili olacak olan C-SUV modeli birçok ilkleri barındırıyor. Türkiye’nin ilk yerli otomobili daha üretilmeden şimdiden birçok sipariş aldığını 2022 yılında seri bir şekilde üretime geçilecek.

Yerli otomobile şimdiden birçok futbol kulübü, belediye ve iş yerleri tarafından siparişler verildi. Üst segment bir otomobil olarak tasarlanan ilk yerli otomobil şimdiden büyük bir merakla üretilmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı