Türk-İngiliz ticari ilişkilerine ''Kraliyet onayı''

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası Başkanı Chris Gaunt, Türkiye-İngiltere ticaretine vermiş olduğu destek nedeniyle Kraliyet Nişanına layık görüldü. Gaunt, Kraliçe Elizabeth tarafından Türkiye- Birleşik Krallık ilişkilerine katkılarından dolayı Britanya İmp

Türk-İngiliz ticari ilişkilerine ''Kraliyet onayı''
Türk-İngiliz ticari ilişkilerine ''Kraliyet onayı'' admin

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası Başkanı Chris Gaunt, Türkiye-İngiltere ticaretine vermiş olduğu destek nedeniyle Kraliyet Nişanına layık görüldü. Gaunt, Kraliçe Elizabeth tarafından Türkiye- Birleşik Krallık ilişkilerine katkılarından dolayı Britanya İmparatorluğu Nişanı OBE ile ödüllendirildi.

Yapmış olduğu güzel işlerden dolayı, yerel ve kültürel refaha adanmış hizmetlerinden dolayı üstün ödüle layık görülen Guant madalyasını gelecek ay İngiltere’de düzenlenecek resmi bir törenle verilecek.

Gaunt, OBE nişanı ile ilgili duygularını şu sözlerle ifade etti:  “Bu ödül, BCCT'nin son 7 yılda İngiltere'nin toplam ihracatına ve özellikle Türkiye ile olan ticaretimize sağladığı katkının bir meyvesi. Bu sürece, yönetim kurulu üyelerimiz ve BCCT ekibimiz, İstanbul'daki İngiliz Konsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği'nde bulunan Uluslararası Ticaret Departmanı (DIT) çalışma arkadaşlarımızın desteği ve katkısı paha biçilmez. Tüm paydaşlarımıza ve BCCT üyelerine yolculuğumuza katılımları ve gönülden bağlılıkları için teşekkür ediyorum. Bu ödül benim adıma olmakla birlikte, BCCT'nin 2020'de sürdüreceği başarıyı da temsil ediyor.”

Üstün hizmet madalyası OBE Britanya İmparatorluğu Nişanı İngiltere'de 1917 yılında Kral V. George tarafından başlatıldı. Askeriye, kamu, iş dünyası, medya ya da sivil toplum kuruluşlarında başarılı hizmetlerde bulunanları ödüllendirmek amacıyla verilen liyakat nişanı 2. Seviyede bir madalyadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı