85 metrekare atölyede başladı, şimdi 17 ülkeye ihracat yapıyor

Bursa’da 10 yıl önce babasından kalan 85 metrekarelik marangoz atölyesinde işe başlayan Özgür Ulus gün geçtikçe işlerini büyüttü. Ahşap mücevher kutusu, el yapımı bıçaklar, kuş kafesleri gibi ürünler yapan Ulus Almanya, İtalya, Fransa ve Belçika olmak üze

85 metrekare atölyede başladı, şimdi 17 ülkeye ihracat yapıyor
85 metrekare atölyede başladı, şimdi 17 ülkeye ihracat yapıyor admin

Bursa’da 10 yıl önce babasından kalan 85 metrekarelik marangoz atölyesinde işe başlayan Özgür Ulus gün geçtikçe işlerini büyüttü. Ahşap mücevher kutusu, el yapımı bıçaklar, kuş kafesleri gibi ürünler yapan Ulus Almanya, İtalya, Fransa ve Belçika olmak üzere 3 kıtada 17 farklı ülkeye ürün ihracatı yapmaya başladı.

Özgür Ulus 7 yıl fabrikada çalıştıktan sonra baba mesleği olan marangozluk ve ahşap oymacılığı yapmaya başladı. Uzun bir emek vererek kıl testere ve ıskarpela kullanarak hediye kutuları, kuş kafesleri ve hediyelik biblolar yapmaya başladı. Kısa süre içinde dükkânını büyüttü. E-ticaretin gelişmesi ile birlikte Ulus Türkiye genelinde satış yapmaya başladı. Bugünlerde yurt dışına da ihracat yapan Ulus ürünlerinin özellikle Avrupa ülkelerinde ilgi görmeye başladığını belirtti.

Mesleğe babasından yanında başlayan ulus yaşadıklarını şu cümlelerle özetledi:

"2009 yılında babamın yanına girip bu mesleği yapmaya karar verdim. Babamın yaşının vermiş olduğu tecrübe ve ortaya çıkarmış olduğumuz sanat, gençliğin vermiş olduğu heyecan işlerimizi buralara kadar getirdi. Marangozluk serüvenimiz 85 metrekarelik bir bodrum katında başladı. Şimdi ise kurmuş olduğumuz büyük atölyeyle taçlandı. Burada kaybolmaya yüz tutan 20'den fazla meslek dalının uygulamasını yapıyoruz. Bu işi yapmak isteyen kişilere de malzeme tedarik ediyoruz" dedi.

Kaybolmaya yüz tutan meslek dallarının ürünlerini üreten Ulus  "Bizde daha çok sanatsal ürün var. Mücevher kutuları, el yapımı bıçaklar, oyma kapılar, eski Türkçe yazıların olduğu tablolar, kuş kafesleri, el yapımı tavla, gemi modelleri gibi kaybolan 20- 25 meslek dalının uygulaması var" diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı