Diş Fırçasını Saklamanın Yolları

Oldukça ilginç bir konu aslında fakat sağlığınız ve diş fırçalarının saklanması için önemi büyüktür.

Diş Fırçasını Saklamanın Yolları
Diş Fırçasını Saklamanın Yolları admin

Serap Bilir/Manisahaber.net

Oldukça ilginç bir konu aslında fakat sağlığınız ve diş fırçalarının saklanması için önemi büyüktür. Gözle görülemeyen mikroorganizmaların en çok bulunduğu bölgelerden biri banyodur. Birçok araştırmacı diş fırçalarınızı özellikle klozetten uzak tutmanızı söylüyor. Banyonuzda klozet varsa banyonuzda kurutmamanız gerekir.

Peki Ne Yapabiliriz?

Mikroorganizmalar aslında en çok banyoyu sever. Banyoda her ne kadar temizlensek de birçok mikrop orada bulunur. Özellikle klozetin sifonunu çektikten sonra havaya yayılan mikroorganizmalar diş fırçalarınıza bulaşır. Bu nedenle de banyonuzdaki diş fırçaları sifonu çektiğinizde havaya yayılan bakteriler ile dolar. Diş fırçası nasıl saklanmalı sorusu için de sifonu çekmeden önce klozet kapağını kapatmanız önerilir. Tamamen yok olmasa da yine bir nebze diş fırçası mikroplarından arındırılabilir. Klozetinizin kapağını sürekli açık tutmalısınız eğer herhangi kişisel bir eşya barındırıyorsanız.

Klozet kapağınızı sürekli kapalı tutun

Genelde banyolarımızda aynamızın önündeki diş fırçalık kaplarında birden fazla diş fırçası bulunur. Ne kadar yakın olsa o kadar birbirine mikropları iletirler. Birine gelen bir mikrop diğerlerine yayılacaktır. Bu nedenle de özenli tutmanız gerekir. Ağız ve diş sağlığı için bu tip ufak detaylara dikkat edilmelidir. Kapalı diş fırçası kabında saklamalısınız. Alışkanlık haline getirmeniz gereken bir konu da klozet kapağını kapalı tutmanız.

İki Ayrı Diş Fırçası

Aslında en iyi yolu iki ayrı diş fırçası kullanmaktır. Sabah ve akşam olmak üzere iki ayrı diş fırçası kullanırsanız daha temiz bir diş fırçasına sahip olursunuz. Banyonuzda kurutmanıza gerek kalmadan odanızda daha steril halde kurutursunuz. Birini kuruturken diğerini kullanırsınız.  Bu şekilde sabah ve akşam kullandığınız diş fırçaları hem ağız ve diş sağlığınıza zarar vermez hem de daha güvende olduğunuzu hissedersiniz.

Odanızın Herhangi Bir Köşesinde Kurutabilirsiniz.

Odanızda saklamanız sağlığınız için çok daha faydalıdır. Eğer evde çocuğunuz varsa daha dikkatli olmanız gerekir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra kuruması için odanıza götürün. Bir fincanın içinde başı dik olacak şekilde kurutursanız hem daha az bakteri oluşumuna neden olacaktır. Eğer kapalı bir dolapta saklıyorsanız bakteri üremesi olabilir.

Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X