Üniversitede Başarılı Olmanın Püf Noktaları

Üniversiteye adım attıktan sonra derslerin ve kitapların lise hayatımızdan ne kadar farklı olduğunu fark ederiz. Dolayısıyla lise hayatında başarılı olmamızı sağlayan çalışma yöntemleri, üniversitede başarılı olmak için yeterli olmayacaktır. Bugün size ün

Üniversitede Başarılı Olmanın Püf Noktaları
Üniversitede Başarılı Olmanın Püf Noktaları admin

Serap Bilir/Manisahaber.net

Üniversiteye adım attıktan sonra derslerin ve kitapların lise hayatımızdan ne kadar farklı olduğunu fark ederiz. Dolayısıyla lise hayatında başarılı olmamızı sağlayan çalışma yöntemleri, üniversitede başarılı olmak için yeterli olmayacaktır. Bugün size üniversitede başarılı olmanın püf noktalarını paylaşacağız.

Derslerinizi Takip Edin

Bazı fakülteler, derslerde başarılı olmak için devam zorunluluğu aramamaktadır. Bunu görüp dersleri takip etmeseniz de geçebileceğinize dair yanılgıya düşmeyin. Üniversite dersleri lise derslerine göre daha ağır ve daha detaylı derslerdir. Üniversitede ders veren öğretmenler sze bu dersleri anlamanız için püf noktalar gösterecektir. Bu yüzden dersleri takip etmek çok önemlidir.

Günlük Çalışma Ya Da Okuma Saati Belirleyin

Derslerinizin hepsine sınava az bir zaman kala çalışmaya başlamayın. Günlük okuma ve çalışma saatleri belirleyerek konularınızı zamanında halledin. Böylelikle konuları detaylı ve kalıcı bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

Derslere Katılın

Üniversitede, öğretmeninizin sizin o konuya hakim olduğunuzu bilmesi ve sizi tanıması dersleri geçmede ve başarılı olmak için size kapılar açacaktır. Bu nedenle derslerinizi sadece dinlemeyin, aynı zamanda derslerinizde söz hakkı alın ve derslerinize katılın.

Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X