Manisaspor'a Şok Haciz! Kupalarına El Koydular

2.Lig'de mücadele eden Manisaspor'un kupalarına haciz konuldu.

Manisaspor'a Şok Haciz! Kupalarına El Koydular
Manisaspor'a Şok Haciz! Kupalarına El Koydular admin

2.Lig'de mücadele eden Manisaspor'un kupalarına haciz konuldu.Geçmişte bir kasabın et borçları sebebi ile Manisaspor'un kupalarına haciz geldi.

MANİSASPOR'UN BAŞI HACİZLERLE DERTDE

Süper Lig'den düştükden sonra maddi sorunlar yaşayan Manisaspor'un bu kezde başı hacizlerle dertde.Lig döneminde kazandığı kupalara borçları sebebi ile haciz koyanlar Manisaspor'u zor durumda bırakıyor.

Bir kasap esnafına 161 TL et borcu olan klübün kupasına haciz geldi.Borç ödenmezse kupaların açık attırmayla icra dairesine satılacağı öğrenildi.

Bunun üzerine açıklama yapan Manisaspor Klübü şu ifadelerde bulundu;

"Bilindiği üzere uzun zamandır sıkıntılı bir süreçten geçen kulübümüz, yeni yönetim kurulumuzun göreve gelmesiyle birlikte çok sayıda sorunun üstesinden gelmiş, ancak önceki yönetimlerden kalan borç yükü nedeniyle sıkıntı yaşamaya devam etmektedir. Daha önce eski bir çalışanımızın 16 bin TL alacağına karşı kulübümüz yine icra şokuyla karşı karşıya kalırken, bu ücret son anda ödenerek kupalarımızın haczi durdurulmuştur. Son olarak kulübümüzün eski başkanı Abdullah Mergen döneminde et ürünlerinin alındığı bir kasap esnafına, 161 bin TL alacağına karşılık hiçbir ödeme yapılmazken, esnafta alacaklarına karşılık kulübümüze icra göndermiştir. Bu doğrultuda alacaklara karşılık kupalarımız haczedilmiştir. Yaşanan bu sürecin ardından yönetim kurulumuz haczedilen kupaları geri alabilmek adına gerekli girişimleri başlatmıştır. Ancak şunu özellikle belirtmek isteriz ki Manisaspor yaşadığı bu süreci kesinlikle hak etmemektedir. Mevcut yönetim kurulumuz, geçmişinde şehrin tanıtımına ve ticaretine büyük katkı sağlayan, sportif başarılarının yanı sıra Türk futboluna sayısız yetenek kazandıran bu büyük camianın ayakta kalması adına yoğun mesai harcarken, şehirde ki duyarsızlık bizleri derinden yaralamaktadır. Manisaspor sahipsiz bırakılmamalı, şehrimiz yeniden bütünleşerek Manisaspor'u ayağa kaldırmalıdır. Bu birlikteliğin kısa sürede sağlanarak Manisaspor'un eski günlerine geri döneceğinden şüphemiz yoktur" denildi.

Kaynak: Manisahaber.net

manisaspor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı