LG Ultra HD 4K Televizyon Modelleri ve Webos İşletim Sistemi

LG UHD TV’ler üstün görüntü kalitesinin yanında, sunduğu ekstra özelliklerle her yıl markanın niteliğini arttırmaya devam ediyor.

LG Ultra HD 4K Televizyon Modelleri ve Webos İşletim Sistemi
LG Ultra HD 4K Televizyon Modelleri ve Webos İşletim Sistemi admin

LG Ultra HD 4K Televizyon Modelleri ve Webos İşletim Sistemi

LG UHD TV’ler üstün görüntü kalitesinin yanında, sunduğu ekstra özelliklerle her yıl markanın niteliğini arttırmaya devam ediyor. HD yayınların artmasıyla birlikte Ultra HD TV pazarında kıyasıya bir yarış başladı. Ayrıca, yeni üretim televizyonlar artık bir televizyon olmanın çok daha ötesinde...

Android işletim sistemi kullanan bazı firmalara nazaran WEBOS işletim sistemine sahip LG Ultra HD 4K TV’ler çok daha kaliteli bir bilgisayar deneyimi yaşatıyor. Şu an 4K yayın yapan kanalların sayısının az olması, bazı soruları beraberinde getirse de, hızla gelişen teknoloji ile 4K video izleme garantisini sunan 4K TV’ler kullanıcıların son yıllarda en çok tercih ettiği ürünler arasında yerini aldı.

Ultra HD 4K TV Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle bahsetmek gerekir ki; UHD 4K TV’lerde harici bir uydu alıcısına gerek kalmadan, kolay kanal kurulumu sayesinde kullandığınız antendeki LNB sayısına göre birçok uyduya ve binlerce kanala aynı alıcıdan ulaşmanız mümkün. Slim ve Ultra Slim seçenekleriye, plazma televizyonlardan daha az yer kaplayan tasarımıyla evinizde rahat ve şık bir kullanım sağlıyor. 4K görüntü demek; izlediğiniz Ultra HD görüntüden tam 4 kat daha net bir görüntü elde etmeniz anlamına gelmektedir. Bunun için 3840x2160 pixel çözünürlükte bir ekrana ihtiyaç var. Kendi fotoğraflarınızı da görüntüleyip, düzenleyeceğiniz LG UHD 4K Tv’lerde fotoğraf, video ve filmlerin daha önce görmediğiniz kadar net detayları; izleyiciyi normal bir televizyon izlemenin çok daha ötesine götürecek.

Webos İşletim Sistemi ve İnternet Kullanımı

Webos İşletim Sistemi bir smart televizyon sistemidir. Nasıl ki bilgisayarlarınızda bir işletim sistemi ve onun sunduğu özellikler ışığında kullanım sağlıyorasanız LG UHD Tv’ler için de bunu söylemek mümkün. Birçok akıllı telefonda kullanılan Android sisteminin aksaklıklarının yanı sıra Webos İşletim Sistemi bir bilgisayar sistemini aratmayacak niteliklere sahip. Televizyonda internet deneyimini de yaşamak isteyen kullanıcılar bu ürüne sahip olduklarında, rahat ve hızlı bir tarayıcı kullanmanın tadını çıkartıyor. Özellikle sayfa geçişleri, arama kolaylığı ve favori özelliğiyle aradığınız içeriğe ulaşmanız gayet kolay. Tarayıcınız desteklediği birçok formatta filmleri rahatlıkla izleyebiliyor YouTube uygulamasında ise bütün videoları izleyebiliyorsunuz. Google, Twitter ve Facebook hesaplarınıza TV’nizin ekranından ulaşabiliyor aynı zamanda LG Uygulama Sayfasında beğendiğiniz içerikleri TV’nizin uygulama bölümüne indirebiliyorsunuz. Diğer akıllı TV’lerin yanısıra LG Smart TV’lere özel, akıllı kumanda bilgisayar kullanma kolaylığı sağlıyor.

Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X