MASKİ'den İçme Suyuna 30 Milyonluk Yatırım

MASKİ Genel Müdürlüğü, yurttaşlara daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temin etmek için bugüne kadar 30 milyon TL yatırımla 910 su deposunu yeniledi.

MASKİ'den İçme Suyuna 30 Milyonluk Yatırım
MASKİ'den İçme Suyuna 30 Milyonluk Yatırım admin

Hakan Türkmen/Manisahaber.net

MASKİ Genel Müdürlüğü, yurttaşlara daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temin etmek için bugüne kadar 30 milyon TL yatırımla 910 su deposunu yeniledi.Yürütülen titiz çalışmalar kapsamında yılsonuna kadar bütün içme suyu depolarının bakım onarımı yapılacak.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yurttaşların daha sağlıklı içme suyu tüketmeleri için il genelinde yoğun mesai harcıyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında bugüne kadar 910 tane içme suyu deposu ile 196 tane terfi binası ve 20 tane biriktirme deposunda tadilat işleri noktalandı. 30 milyon TL yatırımla hayata geçirilen çalışmalar kapsamında depoların manevra odalarından dış cephelerine, yalıtım sisteminden fayans döşemesine kadar her yeri yenilendi. Çsafha düzenlemesi kapsamında çekilen himaye çiti ile de daha korunaklı bir su depolama sistemi sağlanarak, dış müdahaleler önlendi. Yıl sonuna kadar tüm içme suyu depolarında çalışmalar tamamlanarak, hanelere daha sağlıklı sistemler üzerinden su ulaştırılmış olacak.

Daha sağlıklı içme suyu için tüm depolara otomatik klor dozaj pompaları ile şamandıra sistemlerinin de montajları yapıldı. Meydana getirilen otomatik şamandıra sistemi sayesinde su israfı önlenirken, otomatik klor sistemi ile de hanelere daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu ulaşması sağlandı.

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde 580 kumanda elektrik panosu ile 50 trafo panosunu yenilerken, 161 yüksek gerilim trafosunun da bakım onarımını yaptı. Bu sayede olası arızalara karşı önlem alınarak daha kesintisiz içme suyu için çalışmalara ara verilmeden devam edildi.

Manisa Büyükkent Belediye Başkanı Cengiz Ergün, il genelinde vatandaşların daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu tüketmeleri için yoğun mesai harcadıklarını ifade ederek, içme suyu depolarının tadilatlarına 30 milyon TL yatırım yaptıklarını vurguladı. Başkan Ergün, “Göreve başladığım zamanlarda arkadaşlarımız içme suyu depolarının fotoğraflarını gösterdiler ve ilk yönergeım bu depoların yenilenmesi oldu. Hakkaten depoların hali içler acısıydı. Kimisinin kapısı yoktu, kimisinin fayansı bulunmuyordu. Depoların içine çeşitli hayvanlar giriyordu. Borular küflenmiş, paslanmış durumdaydı. Depoların su biriken gözleri hijyen açısından hiç iyi durumda değildi. Şimdi depolarımız sağlık açısından çağıl bir hal aldı. Etraflarını da himaye çiti ile korumaya aldığımız depolara aslabir şekilde dışarıdan müdahale edilemiyor. Şu ana kadar 910 içme suyu deposunda çalışmalarımızı bitirdik. Tanrı'ın izniyle de 2018 yılı sonuna kadar yenilenmemiş depo kalmayacak. Çalışmalarımızın hayırlı uğurlu olmasını arzuluyorum” dedi.

Kaynak: Manisahaber.net

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı