Manisa'da Toplu Taşıma Hizmetinde Düzenleme

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Şehir Hastanesi'nin hasta kabulüne başlamasıyla birlikte şehir merkezindeki toplu taşıma hizmetinde düzenleme gerçekleştirmiş oldu.

Manisa'da Toplu Taşıma Hizmetinde Düzenleme
Manisa'da Toplu Taşıma Hizmetinde Düzenleme admin

Hakan Türkmen/Manisahaber.net

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Şehir Hastanesi'nin hasta kabulüne başlamasıyla birlikte şehir merkezindeki toplu taşıma hizmetinde düzenleme gerçekleştirmiş oldu. Yurttaşların sorunsuz bir halde toplu taşıma çalgılarıyla Manisa Şehir Hastanesi'ne ulaştıklarını belirten Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, yeni güzergahlar hakkında informasyon verdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Manisa Şehir Hastanesi'nin hizmete girmesiyle beraber toplu taşıma hizmetinde yeni güzergâhlar oluşturarak vatandaşların sorunsuz ulaşımını sağladı.

Büyükkent Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün ve Şehir ve Bölge Plancısı Kemal Kozakoğlu, da Manisa Şehir Hastanesi'ne vatandaşların rahat ve akıcı bir şekilde ulaşım sağlayabildiklerini belirterek ilgili mevzu hakkında informasyon verdi. İl genelinde ulaşım master planının tamamlanmasının ardından kent merkezindeki ulaşımın daha kaliteli olması amacıyla çalışmalara başladıklarını belirterek konuşmasına başlamış olan Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, “Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşım master planı çerçevesinde Manisa'nın il genelinde dönüşümlerimizi tamamlamış olduk. şehir merkezinde de toplu taşıma hizmetinin yenilenmesi ve yurttaşlara daha kaliteli ulaşım sağlanması amacıyla 90 milyon TL yatırım bedeliyle elektrikli otobüs projesi için çalışmalara başlandı. Elektrikli otobüslerle birlikte şehir içi otobüslerin entegre olacak şekilde planlamasını yapmış olduk.

UKOME'den kararlarını alındı, hatlarını belirlendi” dedi. Manisa Şehir Hastanesi'nin hasta kabulüne başlayacaklarından kendilerinin yazılı olarak informasyon sahibi olmadıklarını dikkat çeken Üstün, “Şehir Hastanesi'nin bu şekilde anlık hizmete girmesi bizim için plansız oldu. Sadece yurttaşlarımızın mağdur olmaması amacıyla Şehir Hastanesi'ne ulaşım için hatların güzergâhlarında bir yenileme yaptık. Ulaşım Dairesi Başkanlığımız tarafından bu doğrultudaki ön görüşümüz ise elektrikli otobüslerle entegre bir şekilde hizmet vermekti” dedi.

Kaynak: Manisahaber.net

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı