Manisa Barosu Başkanını Seçecek

Manisa'da yarın gerçekleştirilecek olan Baro Başkan seçimleri için hazırlıklar devam ediyor.

Manisa Barosu Başkanını Seçecek
Manisa Barosu Başkanını Seçecek admin

Ali Gönül/ Manisahaber.net

Manisa'da yarın gerçekleştirilecek olan Baro Başkan seçimleri için hazırlıklar devam ediyor.Yarın yapılacak olan seçimde Avukat Ali Arslan, Avukat Mustafa Karakaş ve Avukat Seçil Ege Değerli yarışacak.

Seçimler öncesi açıklamalarda bulunan Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan şunları ifade etti;

"Manisa Barosu olarak başta Hain FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz Darbe kalkışmasını, insanlığa karşı suç olan bütün terör eylemlerini, darbe teşebbüslerini, hukuk dışı tüm eylem ve yapılanmaları reddediyoruz. Her zaman, demokratik hukuk devletinin bütün unsurlarıyla sonsuza dek yaşaması için, azim ve kararlılıkla çalışacağımızın bu vesileyle bir kez daha bilinmesini istiyoruz. Manisa Barosu 93 yaşındadır. Kurulduğu günden bu güne Atatürkçü, Cumhuriyetin temel ilkelerini benimsemiş, çağdaş ve her zaman hukukun üstünlüğüne inanmış, Cumhuriyetçi ve Türk devrimlerine gönülden bağlı olan avukatlarca yönetilmiştir. Biz de göreve bu bilinçle talip olduk ve bu bilinçle yerine getirdik. Türkiye'de ve Manisa'da yaşanan avukat hak ihlallerine en sert tepki gösterilmiştir” ifadelerini kullandı.

Daima haklının ve adaletin yanında olduklarını belirten Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan "Çözüm için elimizi taşın altına sokmaktan çekinmedik. Yasaklara ve haksızlıklara karşı daima haklının, adaletin yanında olduk. Her türlü hak ihlalinde muhalif duruşumuzu gösterdik. Toplumsal muhalefet görevini evrensel hukuka ve insan hakları ilkelerine bağlı kalarak, etkin bir şekilde yaptık. Kentimizde ve ülkemizde meydana gelen her türlü hak ihlallerine karşı tavır koyduk. Hukuka, hukukun üstünlüğüne, gerçek adalete olan inancımızı kaybetmeden, avukatların haklarını elde ettiği, avukatlık mesleğinin layık olduğu itibara yeniden kavuştuğu ve ülkemizin aydınlık ve güzel günlere mutlaka ulaşacağına olan sonsuz inancımızla, çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Manisahaber.net

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı