Şehzadeler Belediyesi Meteoroloji Açıklamasının Ardından Önlem Aldı

Meteoroloji Müdürlüğü'nün Pazar günü için aşırı fırtına ve yağış uyarısı vermesinin ardından Şahzadeler belediyesi kriz masası oluşturdu.

Şehzadeler Belediyesi Meteoroloji Açıklamasının Ardından Önlem Aldı
Şehzadeler Belediyesi Meteoroloji Açıklamasının Ardından Önlem Aldı admin

Rıza Kaçkar/ Manisahaber.net

Meteoroloji  Müdürlüğü'nün Pazar günü için aşırı fırtına ve yağış uyarısı vermesinin ardından Şahzadeler belediyesi kriz masası oluşturdu.

Kurulan kriz masası Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'in başkanlığında kuruldu.Değerlendirme toplantısı yapan kriz masası Meteoroloji  Müdürlüğü'nün 30 Eylül Pazar günü verdiği kuvvetli yağış ve fırtına uyarısının ardından önemleri almak amaçlı değerlendirmelerde bulundu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Şahzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik şunları söyledi;

“Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre 30 Eylül Pazar günü şehrimizde ve bölgemizde saati 100 ila 120 km hıza ulaşacak olan bir fırtına ve aynı zamanda metrekareye 75 kilo yağış yağması söz konusu. Bununla ilgili olarak biz Şehzadeler Belediyesi olarak bir kriz masası kurduk. Konuyu ilgili müdürlerimiz ve görevli arkadaşlarımız ile yaptığımız toplantıda değerlendiriyoruz. Olabilecek olumsuzluklara karşı anında müdahale etme imkânımız olacak. Meteorolojinin öngördüğü tahminlerin olması halinde Şehzadeler Belediyesi olarak hazırlıklı olacağız. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olması bizim açımızdan büyük bir önem arz ediyor. Pazar gününe kadar Meteorolojiden daha yeni veriler gelecektir. Ancak şuan itibarı ile eldeki verilere göre Pazar günü ciddi bir fırtına ve yağış riski ile karşı karşıyayız. Bu nedenle dışarıda, balkonlarda malzeme bırakılmaması, Pazar günü mümkün oldukça dışarı çıkılmaması, gerekli tedbir ve önlemlerinde vatandaşlarımız tarafından alınması son derece büyük bir önem arz ediyor. Biz Şehzadeler Belediyesi olarak nöbetçi ekiplerimiz ile Pazar günü teyakkuzda olacağız. İnşallah bu olayı çok hafif bir şekilde atlatırız. Rabbim tüm hemşerilerimizi büyük afetlerden korusun. Ancak öngörüldüğü gibi büyük bir fırtına olması halinde bunu en az zararla atlatabilmek içinde hem vatandaşlarımızın hem de kurum ve kuruluşlarımızın üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerekiyor. Özellikle esnaflarımızın tabelalarına dikkat etmeli, dışarıda olan malzemelerin içeri alınması noktasında şimdiden bir önlem almalı, evlerin balkonunda fırtına halinde uçabilecek eşyaların olmaması ve boş duran tüm eşyaların içeriye alınması ya da bir yerlere sabitlenmesi en büyük önlem olacaktır. En önemli olanda mecbur olmadıkça vatandaşlarımız Pazar günü dışarı çıkmasınlar. Araçlarını zarar görmeyecek şekilde ya otoparklara ya da güvenli yerlere park etsinler ki olası bir fırtınadan etkilenerek yıkılacak olan ağaçlardan zarar görmesinler. Tüm bu olumsuzlukların yaşanmasına ihtimaline karşın Şehzadeler Belediyesi olarak biz üzerimize düşen görevi yerine getirmek için kurduğumuz kriz masası ile toplantımızı gerçekleştirdik. İnşallah hava tahminlerinde değişiklikler olur, fırtına ve aşırı yağış ile karşılaşmayız. Ancak her türlü olumsuzluğa karşın biz Şehzadeler Belediyesi olarak görevimizin başında olacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Manisahaber.net

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı