Manisa'da 112 Ekipleri Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında düzenlenen Manisa 112 Acil Çağrı Merkezi İl Koordinasyon Toplantısına, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da katıldı. Toplantıda, yıllık çalışmalar ve 2020 yılı istatistiki verile

Manisa'da 112 Ekipleri Değerlendirme Toplantısı Yaptı
Manisa'da 112 Ekipleri Değerlendirme Toplantısı Yaptı admin

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında düzenlenen Manisa 112 Acil Çağrı Merkezi İl Koordinasyon Toplantısına, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da katıldı. Toplantıda, yıllık çalışmalar ve 2020 yılı istatistiki verileri değerlendirildi.

Manisa 112 Acil Çağrı Merkezi İl Koordinasyon Toplantısına, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür V. Ali Dedeler, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Güray Karakayal, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Nurkan Yonar, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Yangınla Mücadele Şube Müdürü Fikret Hüryaşar, Orman İşletme Müdürü İlker Özdemir, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı İdari ve Mali İşler Müdürü Cüneyt Bingöl ve ilgililer katıldı. Toplantıda, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür V. Ali Dedeler, 112 Acil Çağrı Merkezi’nin istatistiklerini içeren bir sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

“Manisalı vatandaşlarımızın hizmetindeyiz”

Acil durumlarda yardım talebinin daha hızlı ve sağlıklı olması amacıyla oluşturulan Manisa 112 Acil Çağrı Merkezi’ne, Manisa’da ilk dahil olan kurum olduklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için Büyükşehir Belediyemizin tüm imkanları ile Manisalı vatandaşlarımızın hizmetindeyiz” dedi.

2020 Yılında %57 Oranında Asılsız Çağrı

2020 yılında yapılan çağrılardan ortalama yüzde 57’sinin asılsız çağrı olduğu, 112 Acil Çağrı hattını gereksiz yere meşgul eden ve asılsız ihbarda bulunan 57 kişiye toplamda 22.388 TL idari para cezası verildiği de açıklandı.  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da, olaylara acil müdahale amacıyla gece gündüz çalışan acil çağrı merkezini gereksiz arayarak meşgul edilmemesi konusunda vatandaşların duyarlı olması gerektiğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı