Ulaşımda ALES Mesaisi, Başarıyla Tamamlandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 21 Şubat Pazar günü gerçekleştirilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (2020-ALES/2) giren 2 bin 149 adayı, sokağa çıkma kısıtlamasında toplu taşıma seferleri düzenleyerek, sınav merkezlerine taşıdı. Sın

Ulaşımda ALES Mesaisi, Başarıyla Tamamlandı
Ulaşımda ALES Mesaisi, Başarıyla Tamamlandı admin

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 21 Şubat Pazar günü gerçekleştirilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (2020-ALES/2) giren 2 bin 149 adayı, sokağa çıkma kısıtlamasında toplu taşıma seferleri düzenleyerek, sınav merkezlerine taşıdı. Sınava geç kalma ihtimali olan adaylar da Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı zabıta ekipleri tarafından sınav yerlerine güvenle ulaştırıldı. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılının sonlarında yapılması planlanan fakat koronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Şubat 2021 tarihine ertelenen, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na yönelik olarak 13 hatta ek seferler düzenledi. Bunun yanı sıra sınava yetişememe ihtimali olan adaylar da Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı zabıta ekipleri tarafından güvenle sınav merkezlerine bırakıldılar. Adayların sınava taşınmasının sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğini belirten Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, “Lisans eğitimlerini tamamlayan; yüksek lisans ve doktora eğitimleri için ALES’e girecek olan adayları, düzenlediğimiz seferlerle sınav merkezlerine taşıdık. Bunun yanı sıra çeşitli sebeplerle otobüsü kaçıran ve geç kalma ihtimali olan adayları da zabıta ekiplerimiz, sınava girecekleri noktalara ulaştırdılar. Sokağa çıkma kısıtlamasının yaşandığı hafta sonunda sınava giren adayların ulaşım hizmetini sorunsuz bir şekilde tamamladık” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı