Manisa'da Soğuk Havalarda Sokak Hayvanlarına Yardım Eli

Sokak hayvanları, önce koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle şimdi de kar ve soğuk hava dolayısıyla açlıkla karşı karşıya kaldı. Manisa’nın Demirci ilçesi de karla kaplandı. Beslenme imkanları kısıtlanan yaban ve sokak hayva

Manisa'da Soğuk Havalarda Sokak Hayvanlarına Yardım Eli
Manisa'da Soğuk Havalarda Sokak Hayvanlarına Yardım Eli admin

Soğuk ve karlı havaların etkisiyle yaban ve sokak hayvanlarının beslenme olanakları kısıtlandı. Koronavirüs tedbirleri ile haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sokak hayvanları açlıkla karşı karşıya kalmıştı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün talimatları ile pandemi sürecinde can dostlarımız için kentin muhtelif noktalarına mama bırakılmaya devam ediliyor. Karlı ve soğuk havaların kendini iyice hissettirdiği Demirci ilçesinde de yaban hayvanlarının beslenmesi için doğal ortama yem, ekmek ve mama bırakıldı. Sokak hayvanları da sığındıkları noktalarda bulunarak beslendi.

Her Canlının Yaşamaya Hakkı Var

Demirci'nin yaban hayatı gelişmiş bir ilçe olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi Demirci Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Gökhan Arslan, "Bu soğuk, karlı kış günlerinde yaban hayvanlarının yem bulması zorlaşıyor. Bizler de Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'ün bu konudaki hassasiyetleri ve talimatları doğrultusunda yaban hayatına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu soğuk hava devam ettiği sürece periyodik olarak bu işlemimiz devam edecek. Doğa, denge ve döngü üzerine kurulu. Bunun devam etmesi hepimizin görevi. Unutmayalım ki bu dünya sadece bize ait değil, her canlının yaşamaya hakkı var" ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı