Manisa’nın yüksek kesimlerinde iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle çalışmalar devam ediyor

Manisa’nın yüksek kesimlerinde iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri gece gündüz çalışmalarına devam ediyor. Kar yağışının etkili olduğu ilçelerde yolların açık kalması için büyük gayret sarf eden ekipler, şaram

Manisa’nın yüksek kesimlerinde iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle çalışmalar devam ediyor
Manisa’nın yüksek kesimlerinde iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle çalışmalar devam ediyor admin

Manisa’nın yüksek kesimlerinde iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri gece gündüz çalışmalarına devam ediyor. Kar yağışının etkili olduğu ilçelerde yolların açık kalması için büyük gayret sarf eden ekipler, şarampole düşen İzmir Büyükşehir Belediyesine ait araç ile yolda kalan vatandaşın kurtarılmasını sağladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, il genelinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına gece gündüz devam ediyor. Yolların açık tutulması için kar yağışının etkili olduğu ilçelerde fedakarca çalışmalarına devam eden ekipler, Spil Dağı Milli Parkı’nda yolda kalan Mehmet Dereci isimli vatandaşı kurtardı. Dereci, "Ailemle birlikte yıllık izin için Spil'e tatile geliyorduk. Yolda arabam çıkmadı. Zincirim koptu. O yüzden Manisa Büyükşehir Belediyesinde çalışan ekipler bizleri kurtardı ve yerine ulaştırdı. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

Komşu Belediyeye Yardım Eli

Öte yandan Spil Dağı Milli Parkı’nın İzmir tarafından yol açma ve tuzlama çalışması yapan İzmir Büyükşehir Belediyesine ait kar küreme aracı da kayarak şarampole düştü. Bu sırada Manisa sınırları tarafında çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri de, kendilerinden yardım talep eden İzmir Büyükşehir Belediyesi kar küreme aracını, düştüğü şarampolden çıkararak çalışmalarına devam etti. İl genelinde vatandaşların kar yağışından herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları için çalışmaların aralıksız devam edeceği belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı