Gördes Kaymakamı Görevine Başladı

Manisa'nın Gördes ilçesine atanan Kaymakam Bekir Abacı görevine başladı.

Gördes Kaymakamı Görevine Başladı
Gördes Kaymakamı Görevine Başladı admin

Manisa'nın Gördes ilçesine atanan Kaymakam Bekir Abacı görevine başladı.Kaymakam Büşra Uçar'ın Bilecik'in Gölpazar'ı ilçesine atanmasından sonra Gördes Kaymakamlığı'na atanan Bekir Abacı görevine başladı.

Sabahın erken saatlerinde makama gelen Kaymakam Bekir Abacı ilçe protokolüyle tanışarak görevine başladı. Kaymakam Abacı, kaymakamlık tarafından daha önceden yürütülen projelerin tamamlanması yönünde belli tespitlerin yapılmasından sonra projelerin devam ettirileceğini belirtti. Gördes ilçesi için eğitim ve kültürel gelişim yönünde projelerin hayata geçirileceğini dile getiren Kaymakam Abacı, Gördes'in şirin ve doğayla barışık güzel bir ilçe olduğunu ve ilçe sakinlerinin sıcak kanlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Bekir ABACI Gördes Kaymakamı Kimdir?

1981 Yılında Hatay İli Hassa İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hatay'da tamamladı. 2004 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Maliye bölümünden mezun oldu. Kamudaki görevine 2005 yılında Türkiye İş kurumunda Memur olarak başlamıştır.

Maliye bakanlığında (Milli Emlak Genel Md. ve Muhasebat Genel Md.) yaklaşık 1,5 yıl Uzman Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2007 yılında yapılan kaymakamlık sınavını kazanarak 25.03.2008 tarihinde Trabzon İlinde Mülki İdare Amirliğine başladı. Bilecek İli Bozüyük İlçesinde Kaymakam Refikliği, Uşak İlinde ise Mülkiye Müfettişi refakatinde çalışan ABACI 15.08.2008 tarihinden 02.03.2009 tarihine kadar sırasıyla Gümüşhacıköy, Taşova, Hocalar ve Kızılören ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yapmıştır.

01/10/2009-01/10/2010 tarihleri arasında 1 yıl süre ile İngilizce eğitimini almak ve İngiliz idare sistemini incelemek üzere İngiltere’de bulunmuştur. 2011-2013 yılları arasında Balya ilçesinde, 2013-2015 yılları arasında Korkut ilçesinde Kaymakamlık yapmış, 2015-2018 yılları arasında Hakkâri Vali Yardımcılığı görevini yapmış olup 01.09.2018 tarih ve 30522 sayı ile resmi gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Gördes Kaymakamlığına atanmıştır. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru Fendiye Büşra Hanım ile evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kaynak:Manisahaber.net

bekir abacı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı