Ring Yolu Peyzaj Çalışmasıyla Taçlandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Akhisar ilçesi ring yolunda yaklaşık 1,5 kilometrelik alanda yapılan prestij cadde düzenlemesi, 2500 metrekare peyzaj düzenlemesiyle taçlandı. Aydınlatmalarıyla, kaldırım ve bordürleriyle mahalleye bambaşka bir kiml

Ring Yolu Peyzaj Çalışmasıyla Taçlandı
Ring Yolu Peyzaj Çalışmasıyla Taçlandı admin

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Akhisar ilçesinde bulunan ring yolunda yaklaşık 3 hafta süren prestij cadde düzenlemesi, peyzaj çalışmasıyla noktalandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, peyzaj çalışmaları tamamlanan ring yolunda incelemelerde bulundu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla bölgede ilk olarak MASKİ Genel Müdürlüğünün altyapı çalışmalarını yaptığını, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerinin hızla üst yapı çalışmalarına başladığını belirten Daire Başkanı Göktaş, bu çalışmaların da tamamlanmasıyla birlikte aydınlatma çalışmalarının yapıldığını söyledi.

Kurakçıl Peyzaj Uygulandı

Son olarak Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı olarak ring yolunda peyzaj düzenlemeleri ve ağaç dikimi yaptıklarını belirten Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Önümüzdeki dönemlerde küresel ısınma kaynaklı yaşanması muhtemel su sorununu göz önünde bulundurarak, ring yolunda kurakçıl peyzaj uygulaması gerçekleştirdik. Yaklaşık 1,5 kilometrelik bu alanda 2500 metrekare peyzaj uygulaması gerçekleştirmiş olduk. Yabani dut, top akasya ve selvi ağaçlarının altına cüruf ve dolamit taşından peyzaj uygulaması yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün desteğiyle 17 ilçede yeşillendirme çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı