Kılıçdaroğlu, planlanan projeyi uzay komedisi olarak niteleyerek "Bu bir masaldır" dedi

Türkiye 2023'te Ay'a gitmeye hazırlanırken CHP Lideri Kılıçdaroğlu, planlanan projeyi uzay komedisi olarak niteleyerek "Bu bir masaldır" dedi.

Kılıçdaroğlu, planlanan projeyi uzay komedisi olarak niteleyerek
Kılıçdaroğlu, planlanan projeyi uzay komedisi olarak niteleyerek admin

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin Milli Uzay Programı'na ilişkin yol haritasını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk etaptaki hedefin Cumhuriyet'in 100. yılında Ay'a ilk teması gerçekleştirmek olduğunu duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "2023 sonunda yakın dünya yörüngesinde ateşleyeceğimiz kendi milli ve özgün hibrit roketimizle Ay'a ulaşarak sert iniş gerçekleştireceğiz." ifadeleri, tüm dünya basınında ilgiyle takip edilirken; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, planlanan hedefin uzay komedisi olduğunu söyledi.

BirGün'den Nurcan Gökdemir ve Hüseyin Şimşek'in sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

"BİR MASAL"

"En sonunda da Ay’a gidiyoruz masalı ile geldiler. Ay’a gidiyorlarsa gitsinler. Ay’a gidiyoruz dediler de biz karşı mı çıktık? Çıksınlar Ay’a… Arada bir vatandaşın gülümsemesi lazım. Bu gülümsemeye katkı sunduğu için de teşekkür edelim."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birgün gazetesinden Süleyman Soylu hakkında küstah haber
Birgün gazetesinden Süleyman Soylu hakkında küstah haber
Dans ettiği için Habertürk'teki işinden olan Hande Sarıoğlu'ndan sert tepki
Dans ettiği için Habertürk'teki işinden olan Hande Sarıoğlu'ndan sert tepki