Mecliste İçme Suyunun Tasarruf Edilmesine Vurgu Yapıldı

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısında içme suyunun tasarruflu kullanılması konusu gündeme geldi. Park ve bahçe sulamaları, pazaryeri yıkamaları ve apartman merdivenlerinin temizliğinde alternatif çözümler yönünde tavsiyelerde bulunan

Mecliste İçme Suyunun Tasarruf Edilmesine Vurgu Yapıldı
Mecliste İçme Suyunun Tasarruf Edilmesine Vurgu Yapıldı admin

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Gündemin 31’inci maddesinde Altyapı Mesken ve Kentsel Yenileme ile Çevre ve Sağlık karma komisyonları, “mevcut su durumunun araştırılması ve su kaynaklarımızın korunması” raporu da oylandı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Su tasarrufu merdiven yıkamaları yerine bezle silmek şeklinde olabilir. Vatandaşımızı da bu konuda uyarmamız lazım. Pazaryerlerinde fuzuli akıtılan çeşmelerin kapatılması ya da duyarlı kullanılması noktasında gerekli çalışmaların yapılması lazım. Kent Estetiği Daire Başkanlığı, ilçe belediyelerinin park-bahçe müdürlüklerinin kullanımlarına düzenleme getirmemiz lazım” dedi. Başkan Ergün’ün ardından söz alan Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü de, “MASKİ tarafından yapılan sondajlarda içme suyuna uygun olmayan sular çıkabiliyor. Bu suların bahsedilen pazaryeri yıkama, park bahçe sulama işlerinde kullanılabilir diye düşünüyoruz. Bununla ilgili ilçe belediyeleri ve daireler çalışıyor. İçme suyu niteliğinde olmayan suları değişik yerlerde kullanabilirsek, içme suyunda epey bir miktarda tasarruf sağlarız” dedi.

Dutlulu’dan Başkan Ergün’e Asfalt Teşekkürü

Mecliste Akhisar sanayi yolunun düzenlenmesi ile ilgili talep gündeme gelince Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, söz konusu alanda ihale tarihi almak için EKAP’tan gün beklendiğini ifade etti. Akhisar’da sanayi yolunda hafta sonu yapılan asfaltlama çalışmaları ile ilgili söz alan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerine teşekkür etti. Dutlulu, ihale tarihi alınıncaya kadar, yapılan çalışmanın sanayi esnafına nefes aldıracağının altını çizdi.

Tüm maddelerin oylanmasının ardından 9 Mart Salı günü, saat 18.00’de toplanmak üzere birleşime son verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı