Başkan Ergün'den ''Dere yataklarına, kanallara ve ızgaralara lütfen çöp atmayın'' Uyarısı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şubat ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda geçtiğimiz hafta yaşanan şiddetli sağanak yağış sonrası yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamasında vatandaşlara önemli bir çağrıda d

Başkan Ergün'den ''Dere yataklarına, kanallara ve ızgaralara lütfen çöp atmayın'' Uyarısı
Başkan Ergün'den ''Dere yataklarına, kanallara ve ızgaralara lütfen çöp atmayın'' Uyarısı admin

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, toplantı öncesi gündeme ilişkin yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Geçtiğimiz hafta önce şiddetli fırtına ve ardından sağanak yağış nedeniyle oldukça zor bir süreci hep birlikte yaşadık. Metrekareye ortalama 90 kilogram civarı yağış düştüğü açıklandı. Büyükşehir Belediyemiz ve MASKİ Genel Müdürlüğümüz, hemen teyakkuza geçerek, hemşerilerimizin can ve mal kaybı yaşamaması için büyük gayret sarf etti. Ekiplerimiz, dere yatakları, mazgallar ve sulama kanallarında taşkın yaşanmaması için çalışmalarını cansiperane bir şekilde yürüttü ve çok şükür büyük çaplı herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan bu afattan alnımızın akıyla çıktık. Bu bağlamda vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Dere yataklarına, kanallara ve ızgaralara lütfen çöp atmayın. Bunlar tıkanmalara ve bu tür şiddetli yağışlarda taşkınlara neden oluyor. Bu vesileyle bir kez daha herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yüce Rabbimden bizleri her türlü afetten korumasını niyaz ediyorum. Komşumuz İzmir de, bizimle aynı kaderi paylaştı. Orada da ne yazık ki 2 vatandaşımız sel nedeniyle hayatını kaybetti. İzmir’e de geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”

Regaip Kandili’ni Kutladı

Hafta sonu mübarek üç ayları karşılayacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Ergün, “13 Şubat’ta İslami feyiz ve bereketin mevsimi olan mübarek üç aylara gireceğiz. 18 Şubat’ta da inşallah bu kutlu bereket mevsiminin ilk meyvesi olan Regaip Kandili’ne ulaşmış olacağız. Şimdiden burada bulunan meclis üyelerimizin, belediye başkanlarımızın, Büyükşehir ve MASKİ Genel Müdürlüğünün değerli yönetiminin, basın mensuplarımızın ve ekranları başında bizi izleyen hemşerilerimiz başta olmak üzere tüm İslam aleminin üç aylarını ve kandilini kutluyorum. Bu mübarek günler vesilesiyle koronavirüs salgınının ülkemiz ve dünyamız üzerinden yok olmasını diliyor; yüce Rabbimden ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten, kazadan ve musibetten korumasını niyaz ediyorum. Bu duygularla Şubat ayı meclis toplantımızı açıyor, alacağımız kararların şehrimize ve hemşerilerimize hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Başkan Ergün’den “Rehavete Kapılmayalım” Uyarısı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı
Manisa'da Çanakkale Zaferi için bayrak töreni yapıldı