Elektronik Sigara ve Sigara'nın Koku Sorunu

Klasik sigara kullanımda herkesin rahatsız olduğu belli başlı konular vardır.

Elektronik Sigara ve Sigara'nın Koku Sorunu
Elektronik Sigara ve Sigara'nın Koku Sorunu emrclk

 

 

Klasik sigara kullanımda herkesin rahatsız olduğu belli başlı konular vardır. Bunlar arasında koku sorunu en büyük sorun olarak karşımıza çıkar. Peki klasik sigarada olan bu koku neden olur ve elektronik sigara kullanıldığında da bu koku olur mu?

 

En basit tanımı ile anlatacak olursak, klasik sigaralarda koku bırakan şey tütün içerisinde bulunan nikotin ve aynı zamanda tütünden çıkan partiküllerdir. Sigara filtresinden geçecek kadar küçük olan bu partiküller nefes yoluyla içimize çektiğimizde gerek yakılan tütünün partikülleri gerekse nikotin, güçlü olan diş minelerindeki deliklere yapışır. Dolayısıyla zaman içerisinde o delikler tıkanır ve dişler sararır. Dişlerin sararması ile birlikte artık ağız kokuları başlar. Buraya kadar sigara içerken kokunun nasıl oluştuğunu anladık. Peki ya elektronik sigaralarda koku olur mu?

 

Elektronik Sigarada Koku

 

Elektronik sigaranın çalışma mantığına baktığımızda, salt likit veya likit yoluyla ile gerekli istenilen aroma veya nikotin miktarını içimize çekeriz. Buraya kadar her şey normal ancak elektronik sigara kullanıldığında, herhangi bir şekilde bir şeyi yakmayız. Dolayısıyla yanan bir şey olmadığı için açığa çıkan bir partikül olmaz.

 

En iyi elektronik sigara kullanımı likit ile yapılır. Çünkü likitler bize istenilen o tadı ve aromayı verir. Likit ısınma ve havanın birleşmesi sonucu buharlaşır. Buharlaşan o likiti nefes yoluyla içimize çekeriz. Yani nefes yoluyla çekilen şey tütün değil likittir. Dolayısıyla elektronik sigaralarda partikül oluşmadığı için ve tütün de yanmadığı için ağızda herhangi bir kokuya sebep olmaz.

 

Elektronik sigara fiyatları konusunda sizlere her daim en iyi fiyat garantisi sunan Podmod Türkiye, sizler için orijinal ve kaliteli geniş ürün seçeneği ile bir koleksiyon oluşturdu. Podmod Türkiye tarafından oluşturan bu elektronik sigara ve likitlerle ilgili bu koleksiyonu görmek veya almak için podmodturkey.com web sitesine giriş yapabilirsiniz.

 

Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisa'da 112 Çalışanının Arabasını Parçaladı
Manisa'da 112 Çalışanının Arabasını Parçaladı
Manisaspor'a Şok Haciz! Kupalarına El Koydular
Manisaspor'a Şok Haciz! Kupalarına El Koydular