Okul Sırası Üretiminde Kullanılan Malzemeler

Eğitim kurumlarının olmazsa olmazı olan okul sırası öğrenciler için her türlü testlerden geçmektedir.

Okul Sırası Üretiminde Kullanılan Malzemeler
Okul Sırası Üretiminde Kullanılan Malzemeler emrclk

 

Eğitim kurumlarının olmazsa olmazı olan okul sırası öğrenciler için her türlü testlerden geçmektedir. Bir okul sırası Milli Eğitim Bakanlığı’nın standartları doğrultusunda üretilir. Sağlık ve konfor açısından da önemli olan standartları bulunmaktadır. Okul sırası seçimi sırasında öğrencilerin konforları ve sağlıkları en ön şartta tutulmalıdır.

 

Okul sırası üretimi sırasında kullanılan malzemelere oldukça geniş bir yelpazeden bakmamız gerekmektedir. Bu malzemeler; metaller, plastik ve yarı plastik malzemeler, çeşitli ahşaplar, werzalit ve polifenilen sulfid’dir. Werzalit diğer ahşap ürünlerinden oldukça farklıdır ve tamamen yapay bir malzemedir. Werzalit çeşitli odun parçalarının çok inceltilerek toz talaş haline getirilir. Çeşitli yapıştırıcılar ile harmanlanarak, yüksek ısıya sahip fırınlarda basınç ile şekillendirilir. Bu işlemden sonra çeşitle kaplamalar ile kaplanarak hazır hale getirilir. Bu maddenin okul sırası üretiminde kullanılmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi de , son derece dayanıklı olmasıdır. Çünkü her hangi darbe ve çizilmeye karşı direnç gösterir ve şekli bozulmaz.

 

Okul sırası fiyatları konusunda dikkat edilmesi gereken bir malzeme de Polifenilen Sulfid. Diğer plastiklerden farklı olarak en çok tercih edilen materyallerden bir tanesidir. Çünkü Polifenilen Sulfid çok yüksek ısıya maruz kalsa bile herhangi bir zarar almaz, alsa bile bu çok küçük çaplı olmaktadır. Bu madde de okul sırası üretiminde kullanılmaktadır.

 

Okul sırası seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken diğer malzemelerde ahşap ve metaldir. Metaller masa ve sıra ayaklarının yapımında kullanılır. Bu nedenle bu metaller özenle seçilmesi gerekmektedir, çünkü okul sırası fiyatları konusunda dayanıksız malzeme seçilmesi sağlıksız olabilir. Yüksek basıya maruz kalan metaller çok çabuk bir şekilde kırılır ya da bükülür. Üretimde kullanılan son malzeme de ahşaplardır. Ahşaplar çok önemli olarak bilinmese de üst tablalarda sırt dayama ve çanta koyma yerlerinde kullanılır.

 

Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisa'da 112 Çalışanının Arabasını Parçaladı
Manisa'da 112 Çalışanının Arabasını Parçaladı
Manisaspor'a Şok Haciz! Kupalarına El Koydular
Manisaspor'a Şok Haciz! Kupalarına El Koydular