Huzursuz bağırsak sendromu

Huzursuz bağırsak sendromu
Huzursuz bağırsak sendromu Serap Bilir

Çevremizde birçok hastalık bulunmakta. Bu hastalıklardan birisi de sindirim sistemi sorunları olmakta. Sindirim sistemi, vücuda gerekli olan besinlerin sağlanması için kullanılan en önemli sistemlerden birisidir. Ağız ile başlayan besinin yolculuğu sindirim sisteminde önemli olan maddelerin kana karışması ile devam eder. Kana karışan bu maddeler vücudun çeşitli yerlerine taşınır. İlginç bir sorun olan huzursuz bağırsak sendromu, tam olarak hastalık olarak tanımlanmamakta.

 

Hafif belirtilere sahip bu hastalık, test sonuçlarında hiçbir sorunun rastlanmamasına sebep oluyor. Özellikel 45 yaş altı insanlarda gözüken huzursuz bağırsak sendromu, daha çok gençlerin başına gelmekte. Bu bağlamda kalın bağırsak, en çok sorunun yaşandığı kısım olmakta. Hastalığın sebebi kesin olarak bilinmese de uzmanlar tarafından birkaç neden belirtilmekte.

 

Hastalığın belirtisi olarak uzmanlar şişkinlik, mide bulantısı, diyare gibi çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Uzmanlar, bu hastalığın nedeni için birkaç sebep belirtmekte. Bu sebepler arasında bağırsakların sürekli kasılması, sindirim sistemindeki yararlı bakterilerin sayısının azalması, zararlı bakterilerdeki artış, ilaç kullanımından dolayı yan etki, sindirim sistemindeki sinirlerin zayıflaması veya yenilen bir yiyeceğin buna sebep olduğu düşünülmekte. Bununla birlikte farklı bir sindirim sistemi sorunu olabileceği de söylenebilmekte. Huzursuz bağırsak sendromu için Bucksflor önerilmekte. Bu ilaç, sindirim sisteminde yer alan birçok sorun için etkili bir çözüm yöntemi olmakta.

Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisa'da 112 Çalışanının Arabasını Parçaladı
Manisa'da 112 Çalışanının Arabasını Parçaladı
Manisaspor'a Şok Haciz! Kupalarına El Koydular
Manisaspor'a Şok Haciz! Kupalarına El Koydular