Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yamaç paraşütü yüksek adrenalin sporların kuşkusuz en çok tercih edilenidir. Bu talep doğrultusunda Türkiye’nin birçok yerinde yamaç paraşütü merkezleri kurulmuştur.

Yamaç Paraşütü Eğitimi
Yamaç Paraşütü Eğitimi emrclk

 

 

Yamaç paraşütü yüksek adrenalin sporların kuşkusuz en çok tercih edilenidir. Bu talep doğrultusunda Türkiye’nin birçok yerinde yamaç paraşütü merkezleri kurulmuştur. İstanbul, Fethiye, Tekirdağ, Antalya bu merkezlerden bazılarıdır.

Tabi ki çok tercih edilmesinin altında yatan sebeplerden biri de uzun eğitimler gerektirmemesi ve gerekli fiziksel koşulların sağlanması halinde her yaştan insanın yapabilmesidir. Yamaç paraşütü eğitimi esnasında uçuş kuralları anlatılmaktadır. Pilot eşliğinde yapılan uçuşlarda kişiyi sadece pilot yönlendirir, çenelikli kask ve can yeleği takılması zorunludur, uçuş esnasında ilkyardım çantası bulundurulması zorunludur, uçuş yapılmadan önce hava durumu mutlaka kontrol edilmelidir gibi kurallar eğitim sırasında anlatılanlarda bazılarıdır. Ayrıca yamaç paraşütü eğitimi  sırasında uçuşta kullanılacak malzemelerde tanıtılır.

Türkiye’nin birçok ilinde yamaç paraşütü organizasyonu yapmaktayız. Önde gelen illerimizi şöyle sıralayabiliriz;

 

Uçuş sırasında kullanılacak malzemelerin tanıtımı haricinde aerodinamik, sevk ve idare, pratik uçuş ve emniyeti, hava trafik kuralları, meteoroloji, acil durumlar, yedek paraşüt açma ve sürüklemeden kurtulma gibi konular anlatılarak sizi uçuşa hazırlarlar. Eğitimin başarıyla tamamlanması için bu teorik eğitimler yeterli değildir. Teorik derslerin tamamına katılım gösterildikten sonra yazılı sınavdan başarı ile geçilmesi gerekmektedir. Tüm bunlardan sonra yer çalışmaları ve alçak tepe çalışmaları da başarılı bir şekilde geçtikten sonra uçuş için hazırsınız demektedir. Güvenlik açısından kullanılacak malzemelerin teknik özelliklerini bilmek ve acil durumlarda nasıl davranmanız gerektiğini bilmek çok önemlidir.

Yamaç paraşütü eğitimi ile uçuş sırasındaki güvenlik önlemleri tanıtılır, uçuş sırasında kullanacağınız malzemelerin teknik özellikleri anlatılır, aerodinamik, sevk ve idare, pratik uçuş ve emniyet, hava trafik kuralları, meteoroloji, acil durumlar, yedek paraşüt açma ve sürüklemeden kurtulma eğitimleri verilir. Tüm teorik eğitimlere katılan kişiler daha sonra yazılı sınava alınırlar. Yazılı sınavdan geçenler yer çalışmalarına katılmaya hak kazanır ve eğitimin son aşaması olan yer çalışmaları da tamamlanınca uçuşa hazırsınız demektir.

Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisa'da 112 Çalışanının Arabasını Parçaladı
Manisa'da 112 Çalışanının Arabasını Parçaladı
Manisaspor'a Şok Haciz! Kupalarına El Koydular
Manisaspor'a Şok Haciz! Kupalarına El Koydular