Yemin törenine efeler eşlik etti

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Mehmet Arif Seyhun Kışlası’nda temel eğitimlerini tamamlayan 369’uncu 2. Kademe kısa dönem ve 1997/4 tertip 2. Kademe erler için yemin töreni düzenlendi.

Yemin törenine efeler eşlik etti
Yemin törenine efeler eşlik etti emrah

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Mehmet Arif Seyhun Kışlası’nda temel eğitimlerini tamamlayan 369’uncu 2. Kademe kısa dönem ve 1997/4 tertip 2. Kademe erler için yemin töreni düzenlendi. Törene Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü katıldı. Yemin töreninde askerlerin oynadığı Harman dalı büyük alkış aldı. Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Mehmet Arif Seyhun Kışlası’nda 369’uncu 2. Kademe kısa dönem ve 1997/4 tertip 2. Kademe erler için yemin töreni düzenlendi.

 

Törene Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü 1'nci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, askeri erkan ve erlerin aileleri katıldı. Tugay Sancağının yerini almasının ardından törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Vatan için yemin ettiler Temel eğitimlerini tamamlayan erler, silahını ve arkadaşlarını tutarak, yemin töreni gerçekleştirdi. Yaş kütüğüne plaket çakılması ile devam eden törende eğitim boyunca başarılı olan askerlere ve daha önceki yıllarda vatani görevlerini 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’nda yapmış Mehmetçik babalarına ödülleri takdim edildi. Ailelere ve erlere hediyelerini Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 1'nci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere ve Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, takdim etti.

 

Askerler Aileleriyle Buluştu Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, yemin eden tüm erlere yollarının ve bahtlarının açık olması temennisinde bulundu. Askerlerin efeleri meydana çıktı Konuşmanın ardından ant içen erlerin geçit töreni gerçekleşti. Geçiş töreninin öncesinde temel eğitimlerini tamamlayan askerlerden oluşan bir grup meydana çıkarak Harmandalı oynadı. Askerlerin oynadığı Harman dalı ve açtıkları Türk Bayrağı büyük alkış alırken ardından yemin eden askerlerle aileleri birbirlerine kavuştu.

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı