Vanaların Kullanım Alanları

Bütün insanların yaşamlarındaki en ihtiyaç duyduğu element dünyamızın 4/3’ünü oluşturan sudur. İnsanlığın bu suya olan bağımlılığı çoğu medeniyetin su kıyılarında kurulmasına neden olmuştur.

Vanaların Kullanım Alanları
Vanaların Kullanım Alanları tanitimweb

Bütün insanların yaşamlarındaki en ihtiyaç duyduğu element dünyamızın 4/3’ünü oluşturan sudur. İnsanlığın bu suya olan bağımlılığı çoğu medeniyetin su kıyılarında kurulmasına neden olmuştur. Geçmişte suyun uzaktan getirmesi pek mümkün değildi. Uzaklardan getirilse bile suyun boşa gitmesi olan su kaynaklarını bitirmektedir. İşte tam bu noktada ortaya vana gibi bir icat çıkmıştır.Vana belki de dünya üzerinde bulunmuş en önemli buluşlardan biridir. Vanalar genel olarak su ve gaz gibi maddelerin bir tesisat içerisinden geçişlerini kontrol edebilmemizi sağlayan iki opsiyonla çalışan sistemlerdir. Günümüzde her alanda defalarca karşılaştığımız vanalar hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Evde duş alırken, bir alışveriş marketinde lavaboda ellerinizi yıkarken sürekli bu vanalarla temas halinde olursunuz. Bunlar suyun akışını belirleyen basit kontrol vanalarıdır. Bunlar günlük hayatta en çok karşımıza çıkan vana çeşitleridir. Vanaların birçok kullanım alnına göre özel imal edilmesi gerekmektedir. Mesela su sitemleri vanaları doğal gaz hattında kullanılamaz. Çünkü gazı tutmak suyu tutmak kadar basit değildir.Günümüzde her yerleşimin içinde vana sistemleri kullanılmaktadır. Bunlar hangi amaçla kullanıldıklarına göre aralarında değişiklik gösterir. Bunlar gemi vanaları, su sitemleri vanaları, kontrol vanaları gibi vanalardır.

Gemi vanaları

Aslında askeri gemi vanaları ve gemi vanaları olarak iki farklı gruplandırma yapılabilir. Bu vanalar buhar vana, sürgülü vana, çamur vana, pislik tutucu, fırtına vana gibi farklı vanalardır. Bu vanalar askeri gemi vanaları kategorisinde 33, normal gemi vanaları kategorisinde ise 19 farklı vana olarak değerlendirilmektedir.

Kontrol Vanaları

Kontrol vanaları genellikle maddenin akışını ve debisini ayarlamaya yarayan vana türleridir. Bunlar 11 farklı vana çeşidinden oluşmaktadır.

Su Sistemleri Vanaları

Bu vanalar suyun özellikleri göz önünde bulundurularak üretilmiş olan vanalardır. Bunlar kendi aralarında 17 farklı şekilde adlandırılır. Her bir vananın kullanım alanı farklıdır. Örnek vermek gerekirse kelebek vana tüm su sistemleri vanalarının arasında en çok tercih edilenidir. Bunun sebebi ise yapısı bakımıyla kullanışı kolay, hafif, sağlam ve az yer kaplamasıdır.

Bu konuda gerekli prosedürleri yerine getirmiş olan Dikkan Vana şirketi, müşterilerine memnuniyet garantisi vermektedir. Eğer herhangi bir vana ihtiyacınız olursa gönül rahatlığıyla DikkanVana’yı tercih edebilirsiniz.

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı