Tersiyer Kırıcı ve Özellikleri Nedir?

Tersiyer kırıcılar inşaat sektöründe sık kullanılan araçlar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte işlemler daha kolay bir hal almaktadır.

Tersiyer Kırıcı ve Özellikleri Nedir?
Tersiyer Kırıcı ve Özellikleri Nedir? tanitimweb

Tersiyer kırıcılar inşaat sektöründe sık kullanılan araçlar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte işlemler daha kolay bir hal almaktadır. Aynı zamanda makinenin çalışma enerjisine bağlı olarak daha verimli sonuçlar da elde edilebilmektedir. Tersiyer kırıcılar daha çok kum makinası olarak bilinmekte ve eleme işlemlerinde sık kullanılmaktadır. Bu anlamda mobil kırma elemelerde de tersiyer kırıcılar başrolde yer almaktadır. Ayrıca primer kırıcıların da tersiyer kırıcılara etkisi fazladır. Bununla birlikte tersiyer kırıcılardan elde edilen verim de artmaktadır. Tersiyer kırıcılar yaklaşık olarak taş toplamından %50 ya da %60 olarak kum elde edebilmektedir. Bu sayede inşaat malzemelerinin de verimi artırılmaktadır. Aynı zamanda tersiyer kırıcılarda, farklı modeller ve farklı teknik özelliklerde makinalar yer almaktadır. Bununla birlikte iş sahasında kullanılan makinalar, farklı alanlara da hizmet edebilmektedir. Ayrıca tersiyer kırıcılar, çalışmanın avantajlı hale gelmesini sağlamakta ve çalışanlara pek çok kolaylık sağlamaktadır.

Tersiyer Kırıcı Nedir?

Tersiyer kırıcı, kum makinasının form değiştirmiş hali olarak bilinmektedir. Bununla birlikte taş parçalarının ezilmesinde ve kum haline getirilmesinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda tersiyer kırıcı makinaların çalışma verimi de, bu sayede artmaktadır. Bu durumda özellikle inşaat hammaddeleri arasında kullanılmakta ve çalışma verimini artırmaktadır. Oran olarak da fazla miktarlarda kum elde edilmesine katkı sağlamaktadır. Bu anlamda tersiyer kırıcı makinalara destek veren mobil beton santrali de, çalışma açısından büyük önem arz etmektedir. Bu sayede lokasyon gücü artırılmakta ve kolay bir şekilde taşıma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ayrıca mobil beton santrallerinde yer alan çalışanlar, malzemenin verimi açısından da sıkıntı yaşamamaktadır. Buna bağlı olarak inşaat sektöründe hammadde olarak başarılı ürünlerinin elde edilmesi sağlanmaktadır. Tersiyer kırıcıların en önemli rollerinden bir tanesi de, motor güçlerinin fazla olmasıdır. Daha çok 160 kw ile 250 kw arasında değişen motor güçlerine sahip tersiyer kırıcılar, verim açısından pek çok kolaylığı da kullanıcılarına sağlamaktadır. Buna bağlı olarak başarılı çalışmalarda yer alınmakta ve verimin yüksek olduğu faaliyetler elde edilmektedir. Bu anlamda tersiyer kırıcılar, inşaat sektörünün vazgeçilmez öğeleri arasında yer almaktadır.

 

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı