Telefon Dolandırıcısı Yakalandı

Telefon dolandırıcılığı son dönemlerde pek çok kişiyi dolandırdı. Son dönemlerde ülkemizde pek çok insan telefondan dolandırıldığı yönündeki şikâyetleri ile polise başvurdu.

Telefon Dolandırıcısı Yakalandı
Telefon Dolandırıcısı Yakalandı Admin

Telefon dolandırıcılığı son dönemlerde pek çok kişiyi dolandırdı. Son dönemlerde ülkemizde pek çok insan telefondan dolandırıldığı yönündeki şikâyetleri ile polise başvurdu. Bu şikâyetler sonucunda polis her ilde eş zamanlı pek çok operasyon başlattı. Dolandırıcıların bir kısmı da etkisiz hale getirildi. Ancak her geçen gün yeni dolandırıcılar insanları telefonları aracılığı ile dolandırmaya devam etmektedir. Polis ise sürekli önlem alarak insanların paralarını kurtarmaya çalışır.

Telefon Dolandırıcısı Eskişehir’ de Yakalandı

Telefon dolandırıcılığı olayı bu defa Eskişehir’ de meydana geldi. Eskişehir’ de 23 yaşındaki Sabit S. Telefonda kendini polis ve savcı olarak tanıtarak 2 kişiyi dolandırdı. Sabit S. ve taksi şoförü olduğu anlaşılan Oğuz K. Polis tarafından yakalandı. Sabit S. olay sonucunda çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Hedefte 60 Yaş Üstü İnsanlar Var

Telefon dolandırıcısı Sabit S. 68 yaşındaki Ömer D. ve 65 yaşındaki Hayriye Ö.’ nün tüm altın ve parasını alıp kaçmak istedi. İddiaya göre; Sabit S. bu kişileri arayarak kendini savcı olarak tanıttı. Terör olaylarındaki listede adlarının geçtiğini bu nedenle bankadaki paralarının sahte hesapla çalınacağını bildirdi. Hesaplarındaki ve evlerindeki paraların eve gönderecekleri ekiplere teslim etmelerini söyledi. Bunun üzerine dolandırdığı kişilerin evine giden Sabit S. Ömer D.’ nin 30 bin lira değerindeki altınını ve 3 bin 400 TL parasını istedi. Ayrıca 40 bin doları da poşete koyarak eve gelen görevliye teslim etmesini ifade etti. İki kişinin de paralarını alan Sabit S. ise kısa sürede yakalandı.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı