Selendi’de Numarataj Çalışmaları Devam Ediyor

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Aselsan ve İçişleri Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü Mekânsal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma (MAKS) projesi Selendili muhtarlara anlatıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Metin Memiş de, Selendi de mahalle muhtarları ile bir araya geldi ve çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Selendi’de Numarataj Çalışmaları Devam Ediyor
Selendi’de Numarataj Çalışmaları Devam Ediyor emrah

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Aselsan ve İçişleri Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü Mekânsal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma (MAKS) projesi Selendili muhtarlara anlatıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Metin Memiş de, Selendi de mahalle muhtarları ile bir araya geldi ve çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Mekânsal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesinin çalışmaları, hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Metin Memiş, Selendi ilçesine ziyarette bulundu.

 

Memiş, Selendi Koordinasyon İşleri Müdürü İbrahim Kara ve yetkililer ile birlikte, MAKS Projesiyle ilgili olarak muhtarları bilgilendirdi. MAKS Projesinin, Adres Kayıt Sisteminde sözel olarak tutulan adres bilgilerinin mekânla ilişkilendirilmesi ve oluşturulan altyapının diğer sistemlere entegre edilebilmesi amacıyla başlatılan bir proje olduğunu aktaran Memiş, projenin yeni mekânsal adres verisi üretimini içermediğini; bunun yerine, yetkili idarelerdeki mevcut verinin ortak veri modelinde bütünleştirilmesini ve bu verinin web servis veya ara yüzler ile güncel tutulmasını amaçlamadığını aktardı. Savaş ile bir araya geldi Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Metin Memiş, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş ile de bir araya gelerek, çalışmalar hakkında istişare de bulundu.

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı