Putin Kudüs Görüşmesi İçin Ankara'da

Kudüs için diplomasi seferberliğini sürdüren Türkiye, kritik haftaya, konuyu BM Güvenlik Konseyi'nin gündemine getiren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i ağırlayarak başlıyor.

Putin Kudüs Görüşmesi İçin Ankara'da
Putin Kudüs Görüşmesi İçin Ankara'da emrah

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çarşamba günü olağanüstü toplantıya çağırdığı İslâm İşbirliği Teşkilatı (İİT) zirvesi öncesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i misafir edecek. Putin’in saatler sürecek ziyareti iki lider arasında son dönemde artan diyaloğun son halkası olacak.

 

''ÖNCE TELEFON GÖRÜŞMESİ'' 

 

Kritik görüşmenin öncelikli maddeleri, ABD’nin BM’nin kararını hiçe sayarak Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi ve Suriye’deki son gelişmeler olacak. Trump’un Kudüs kararını açıklamasının ardından iki lider arasında telefon görüşmesi gerçekleştirilmişti. Erdoğan, Kudüs kararı sonrası başlattığı telefon diplomasisindeki gerçekleştirdiği görüşmeler hakkında bilgi verecek.

 

''GÜNDEME GELMESİ BEKLENİYOR''

 

İki ülkenin atacağı ortak adımlar da konuşulacak. Erdoğan-Putin görüşmesinde, Astana Zirvesi’nde gündeme gelen “Suriye’nin halkları konferansı” iki lider tarafından bir kez daha değerlendirilecek. Görüşmede Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400 füzelerinin teslimatı, ortak imalatı ve modernizasyonu konusun da gündeme gelmesi bekleniyor.

YENİ ŞAFAK

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı