Kaşıkçı’nın 40 Yıllık Su Sorununu MASKİ Çözdü

MASKİ Genel Müdürlüğü, Gördes’in Kaşıkçı Mahallesi’nde başlatılan içme suyu terfi hattı döşeme çalışmalarını tamamlayarak açılan yeni sondajı devreye aldı.

Kaşıkçı’nın 40 Yıllık Su Sorununu MASKİ Çözdü
Kaşıkçı’nın 40 Yıllık Su Sorununu MASKİ Çözdü emrah

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde içme suyu sıkıntısı yaşanmaması adına çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bu kapsamda, Gördes ilçesine bağlı Kaşıkçı Mahallesi’nde açılan yeni sondajın mahallenin deposuna bağlanması için gerekli olan terfi hattı döşeme çalışmalarını tamamlandı.

 

İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından döşenen 600 metrelik terfi hattının döşenmesinin ardından, sondaj devreye alınarak ve mahallelinin özellikle yaz aylarında su sıkıntısı çekmesi engellendi.

 

“MASKİ sayesinde sıkıntıdan kurtulduk”

 

Kaşıkçı Mahalle Muhtarı Şuayip Kösem, “Mahallemiz bilhassa yaz aylarında su konusunda çok sıkıntı çekiyordu. Nereden baksanız bu durum, 40 yıllık sorundur. MASKİ sayesinde bundan kurtulduk. Artık rahatladık çok şükür.

 

Çalışmalardan çok memnunuz. Başta Cengiz Başkanımız olmak üzere emeği bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı