Kalite Belgesi Sorgulama

Kalite belgesi ürünler için büyük önem taşımaktadır.

Kalite Belgesi Sorgulama
Kalite Belgesi Sorgulama Admin

Kalite belgesi ürünler için büyük önem taşımaktadır. Ürün ve hizmet kalitesinin gelişmesinde, müşterinin memnuniyetinin artmasında, kurumsal imajın sağlanmasında ve prosedürlerin geliştirilmesinde çok büyük bir role sahiptir. Hatta kalite belgesinin sahip olunduğu ürünlerde maliyet azalması bile gözlenmiştir. Ancak bu belge ve onayların gerçek olduğuna dair de kalite belgesi sorgulama işlemleri yapılmaktadır.

Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kalite belgesine sahip olduğu söylenen ürün için, sahip olduğunu beyan ettiği kalite belgesi kuruluşunun internet sitelerinden doğruluk payı bulunabilmektedir. Burada belge sertifika numaraları, firma adı gibi önemli bilgilerin yazıldığı bir soruşturma seçeneği olmaktadır. Böylece bu sitelerden kalite belgesinin aktif olup olmadığına bakılıp, gerekli olan soruşturma yapılabilmektedir. Eğer geri çekildi ya da askıya alındı gibi bir uyarı ile karşılaşılır ise, ürünün kalite belgesinin geçerliliğinde problem olduğu ortaya çıkmış olmaktadır.

Kalite Belgesinin Aktif Olması İle İlgili Kazanımlar

Yapılmış olan kalite belgesi sorgulama işleminin ardından, ürünün kalite belgesinin aktif olduğu uyarısı alınmış ise güvenle ürün kullanımları sağlanır. Kalite belgesinin olması ve bunun aktif olması ile firma açısından da birçok kazanç elde edilebilmektedir. Sağlanabilecek olan bazı pozitif gelişmeler şunlardır;

  • Müşteri memnuniyeti sağlanır
  • Müşteri sadakati yükseltilir
  • Daha iyi bir ürün tasarımı sağlar
  • Standartların karşılandığının belirlenmesi açısından mühimdir
  • Kuralların karşılandığı açıklanmış olur
  • Kurumsallaşma adımında büyük bir yardım sağlar
  • Firmanın imajı hakkında detaylı bir bilgi verir.
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı