Kadınlara “Şiddet” Semineri

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin katkılarıyla Saruhanlı’da ‘Kadına Karşı Şiddete Son’ başlıklı bir seminer düzenlendi.

Kadınlara “Şiddet” Semineri
Kadınlara “Şiddet” Semineri emrah

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin katkılarıyla Saruhanlı’da ‘Kadına Karşı Şiddete Son’ başlıklı bir seminer düzenlendi. Toplumsal cinsiyete dayalı eşitsizlik ve kadın hakları gibi konular üzerine durulan seminerde kadınların şiddetle karşılaşması durumunda neler yapması gerektiği konusunda bilgi verildi. Her ay tiyatro ve konser gibi benzeri kültürel etkililerle vatandaşların keyifli zaman geçirmesini sağlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi bunun yanı sıra düzenlediği seminerler de Manisalı vatandaşları birçok konuda bilinçlendiriyor.

 

Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin katkılarıyla Saruhanlı ilçesinde ‘Kadına Karşı Şiddete Son’ başlıklı bir seminer düzenlendi. Katılımcıların ilgiyle takip ettiği seminerin konuşmacılığını Manisa Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Danışma Merkezi Psikoloğu Tuğçe Başdemir yaptı. Toplumsal cinsiyete dayalı eşitsizlik ve kadın hakları gibi konuları üzerine durulan seminerde Başdemir, şiddetle başa çıkabilmekte en önemli etkenin iletişim olduğuna değindi. Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şükran Kaya da, kadına şiddet ve aile içi iletişimle ilgili seminer programlarını farklı ilçelerde yaparak bu konuda bilinçlendirmelere devam edeceklerini belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı