Kadınlar Bu Projeyle Manisa’yı Tanıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Haydi Kadınlar İlçeye’ projesi kapsamında Akhisar, Salihli ve merkez ilçelerinden kadınlar Kula ilçesini gezdi.

Kadınlar Bu Projeyle Manisa’yı Tanıyor
Kadınlar Bu Projeyle Manisa’yı Tanıyor Admin

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Haydi Kadınlar İlçeye’ projesi kapsamında Akhisar, Salihli ve merkez ilçelerinden kadınlar Kula ilçesini gezdi. Büyükşehir Belediyesinin tahsis ettiği araçlarla birçok bölgeyi gezme ve tanıma fırsatı bulan kadınlar, “Bizlere, Manisa’yı ve ilçelerini en iyi şekilde tanıma fırsatı veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz. Hizmetin en güzeli budur” diyerek duygularını ifade ettiler.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Manisa’da yaşayan kadınların şehri tanıması amacıyla başlattığı ‘Haydi Kadınlar Manisa’ya projesinin ikinci ayağı olan ‘Haydi Kadınlar İlçelere’ projesi kapsamında Akhisar, Salihli ve merkez ilçelerinden kadınlar Kula ilçesini gezdi. Tabduk Emre ve Yunus Emre Türbesi, 3 bin yıllık jeolojik kalıntılar, Peri Bacaları gibi ilçenin tarihi ve turistik yerleri, camileri, evleri ile adeta tarihin derinliklerine yolculuk yapma fırsatı bulan kadınlar Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ettiler.


Tarihin Derinliklerine Yolculuk
Rehber Canan Çağlayan Akyüz eşliğinde ilçeyi turlayan ve tarihi ile ilgili bilgi alan kadınlar, cep telefonlarıyla Kula’nın güzelliklerini fotoğraf ve video çekerek ölümsüzleştirdiler. Kadınlar, tarihi Carullah Bin Süleyman Camii ve Kurşunlu Camii’nde ibadetlerini yapma fırsatı da buldular. Akşam saatlerine kadar devam eden gezinin ardından ekip hatıra fotoğraflarıyla anı ölümsüzleştirdi. Kadınlar Manisa Büyükşehir Belediyesinin restore ettirerek, kültür turizmine kazandırdığı Tarihi Beyler Evi’ni de gezdiler. “Cengiz Başkan yaparsa, en güzelini yapar” diyerek duygularını ifade ettiler.


Tosun’a Ziyaret
Gezi ekibinin bir sonraki durağı Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun oldu. Kadınları belediye girişinde karşılayan Tosun, “Kula’nın tanıtımı için de önemli olan bu proje takdir edilecek bir uygulama, eşinizi, dostlarınızı Kula’ya getirin. İlçemizde en güzel şekilde karşılanacaklardır. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e bu hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Gezi ekibi daha sonra Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen otobüslerle Manisa’ya döndü.


Yaşadığı ilçeden ilk kez çıkanlar var
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Merve Ateş, projenin binlerce kişi tarafından büyük bir beğeni ile karşılandığını dile getirdi. Ateş, “Haydi Kadınlar İlçeye projemiz, yaşadığı kenti tanımak isteyenlerin ilk tercihi oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesinin bu hizmeti çok beğeniliyor. Bu projenin en büyük faydası, yaşadığı ilçeden ilk kez çıkan kadınların Manisa’nın sosyal, kültürel ve tarihi açıdan çok zengin bir şehir olduğunu görmesi oldu. İlerleyen günlerde de diğer ilçelerimize gezilerimiz olacak” dedi.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı