İşkence Ve Zulüm Devleti

BM Genel Kurulu’nda, ABD’yle birlikte şamar yiyen İsrail, sokakta Filistinlilere saldırmaya başladı. İktidar partisi Likud’un milletvekili Oren Hazan, Filistinli tutukluların ailelerini taşıyan otobüsü basarak kadınlara “Oğlunuzu ya da kocanızı canlı göremeyeceksiniz” diye tehdit etti. İsrail polisi gözaltında tuttuğu Ahed Temimi’ye de işkence yapıyor.

İşkence Ve Zulüm Devleti
İşkence Ve Zulüm Devleti emrah

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararının ardından üçüncü İntifada korkusu yaşayan işgalci İsrail yönetimi, psikolojik baskılarla Filistinlilerin direnişini kırmaya çalışıyor. Son olarak İsrail hapishanesinde tutuklu yakınlarını ziyarete giden Filistinlilerin otobüsüne binen İsrailli milletvekili Oren Hazan, tutuklu yakınlarına sözlü saldırıda bulundu. Tutuklulara hakaretler yağdıran Hazan’a, Hamas tepki gösterdi. İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman ise, tutuklu Filistinlilere idam cezası getirilmesini öngören yasa tasarısının bugün İsrail Parlamentosu Knesset’te oylamaya sunulacağını bildirdi. İsrail Dışişleri Bakanlığı da ırkçı bir karikatürle Arap dünyasına seslendi.

 

''HAKARETLER YAĞDIRDI''

 

İsrail’deki Likud Partisi milletvekili Oren Hazan, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların ailelerini taşıyan otobüsü kameralar eşliğinde basarak, tutukluların yakınlarına sözlü saldırıda bulundu. Yerel basına yansıyan görüntülerde Hazan’ın otobüs içinde tutuklulardan birinin annesine yönelerek kadının ve ziyaret etmek istediği oğlunun ismini sorduğu yer aldı. Kadının, sorusunu cevaplamaması üzerine Hazan’ın Filistinli annenin oğluna “Oğlun bir köpek” diyerek hakaret ettiği, annenin ise milletvekiline karşılık verdiği duyuluyor. Filistinli kadının cesareti üzerinde şaşkına dönen Hazan’ın, “Sizi umursamıyoruz ve eğer güzel konuşmaktan anlamıyorsanız güçten anlayacaksınız." tehdidini savurduğu görülüyor.

 

''ONUN GİBİLER İÇİN KİBAR OLMAYACAĞIM''

 

Hazan’ın kışkırtmalarına yüreklilikle cevap veren kadın, “İster milletvekili ol ister Netanyahu ol. Bizim çocuklarımız sizin hepinizden daha üstün.” ifadelerini kullanıyor. Kendisinden, “kibar konuşmasını” isteyen bir başka kadına Hazan’ın, “O kadın oğlunu, öldürmek ve nefret etmek için yetiştirmiş. Onun gibiler için kibar olmayacağım.” şeklinde küstahça cevap verdiği belirtiliyor. Hakaretlerle yetinmeyen Hazan, tehditlerine "Böyle devam ederseniz eşlerinizi ve çocuklarınızı göremezsiniz." sözleriyle devam ediyor.

YENİ ŞAFAK

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı