Erdoğan:Kudüs'ü Zulümden Biz Kurtaracağız Allah'ın İzni İle

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs’ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceklerini söyledi: Kudüs’ü Haçlı barbarlığından kurtaran Selahattin Eyyubi bizimdir. Kudüs’ü Osmanlı’ya katan Yavuz Selim Han da, Kudüs’teki son nöbetçimiz Hasan Onbaşı da bizimdir. Kudüs’ü zulümden kurtaracak olan, Allah’ın izniyle yine biz olacağız. Sivas’ta vatandaşlara seslenen Erdoğan, İİT’nin İstanbul’da belirleyeceği yol haritasıyla, ABD’ye, aldığı Kudüs kararını uygulamasının kolay olmadığının gösterileceğini söyledi. 20 İsrail askerinin Fevzi El Junidi’yi gözaltına alma fotoğrafını hatırlatan Erdoğan, “Bu ne vicdansızlıktır, bu ne kahpeliktir” ifadesini kullandı.

Erdoğan:Kudüs'ü Zulümden Biz Kurtaracağız Allah'ın İzni İle
Erdoğan:Kudüs'ü Zulümden Biz Kurtaracağız Allah'ın İzni İle emrah

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kudüs bizim gözümüzün nurudur. Kudüs’ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz. Kudüs’ü, işgal ve yağmadan başka bir değeri olmayan bir devletin vicdanına da bırakmayacağız" dedi. Erdoğan, "İlk kıblemiz konusunda imkanlarımızı sonuna kadar kullanacağız. Kudüs’ü içinde yaşadığı zulüm düzeninden kurtaracak olan, Allah’ın izniyle yine biz olacağız” şeklinde konuştu.

 

''COĞRAFYA KASVETLİ GÜNLER YAŞIYOR''

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Sivas 6. Olağan Kongresi, Sivas İli Toplu Açılış Töreni ile “1243 Kösedağ Savaşı ve Anadolu’nun Moğollar Tarafından İşgali Uluslararası Şurası”na katıldı. Erdoğan, özetle şunları söyledi: “Son yıllarda bölgemizde meydana gelen hadiseler, millet ve ümmet olarak ne kadar ağır bir imtihandan geçtiğimizi ortaya koyuyor. Ülkemizin merkezinde yer aldığı coğrafya gerçekten kasvetli günler yaşıyor.

 

''BİZİ GÖZYAŞINA BOĞMAK İSTİYORLAR''

 

Bir sorunu çözmeden yenisiyle, bir badireyi atlatmadan daha büyüğüyle karşılaşıyoruz. Yedi yıldır süren ve bir milyon kardeşimizin canına mal olan Suriye krizini hal yoluna koymak için adım attığımız günlerde bir bakıyorsunuz Kudüs’te yeni bir provokasyon önümüze çıkıyor. Bizden, bu tabloya sessiz kalmamızı istiyorlar, çocukların kanları üzerine inşa ettikleri zulüm düzenine rıza göstermemizi bekliyorlar, bizden değerlerimizi ayaklar altına alarak teslimiyet yolunu seçmemizi talep ediyorlar. Kardeşlerim, Müslüman, hele de bu Müslüman Türk ise cesur insandır, bu böyle biline.

 

''MÜSLÜMANLARIN HARİM-İ İSMETİ'' 

 

Kudüs, Müslümanların harim-i ismetidir; Kudüs İstanbul’un kardeşi, Konya’nın, Sivas’ın, Diyarbakır’ın dostudur, kardeşidir; Kudüs bizim gözümüzün nurudur. Kudüs’ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz. İşgal ve yağmadan başka hiçbir değeri olmayan bir devletin vicdanına bırakmayacağız. İlk kıblemiz, göz bebeğimiz Kudüs konusunda imkanlarımızı sonuna kadar kullanacağız.

 

''KOLAY OLMADIĞINI GÖSTERECEĞİZ''

 

Çok yoğun telefon diplomasisi yürüttük. Papa dahil birçok devlet ve hükümet başkanı ile görüştüm. Amerika’nın adımının tamamıyla Evangelits yaklaşım olduğunu ortaya koymak durumundayım. Ülkemizin çağrısı ile İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak, aynı zamanda Arap Ligi Dönem Başkanı Ürdün ile İstanbul’da İslam ülkelerinin liderlerini, hükümet başkanlarını, yetkililerini olağanüstü bir zirvede bir araya getiriyoruz. Belirleyeceğimiz yol haritasıyla bu kararın hayata geçirilmesinin kolay olmadığını göstereceğiz.

 

''KUDÜS’Ü YİNE BİZ KURTARACAĞIZ''

 

Ülkemizi ziyaret edecek olan Sayın Putin ile de hem bu meseleyi hem Suriye meselesini etraflıca değerlendireceğiz. Kudüs’ün ilk fatihi Hz. Ömer bizimdir, Kudüs’ü Haçlıların barbarlığından kurtaran Selahattin Eyyubi de bizimdir. Kudüs’ü üç kıta, yedi iklim devleti olan Osmanlı’ya katan Yavuz Sultan Selim Han da bizimdir. Kudüs’teki son nöbetçimiz Iğdırlı Hasan Onbaşı da bizimdir. Kudüs’ü içinde yaşadığı zulüm düzeninden kurtaracak olan, Allah’ın izniyle yine biz olacağız. Ey Trump, Ey Netanyahu! Siz bunları yapsanız da biz sizin düştüğünüz bu acze, duruma düşmeyeceğiz. Biz çünkü daha vakur, onurluyuz.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı