Emniyet Müdürlüğü Ve Mit'ten Ortak Çalışma

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ve MİT'in ortak operasyonu sonucunda Suriye'nin Kamışlı ilçesine açılan bir tünel bulundu.

Emniyet Müdürlüğü Ve Mit'ten Ortak Çalışma
Emniyet Müdürlüğü Ve Mit'ten Ortak Çalışma emrah

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK/KCK terör örgütü başta olmak üzere diğer terör örgütlerinin faaliyetlerinin deşifresine ve engellenmesine yönelik çalışmalar sürüyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve MİT Bölge Başkanlığının birlikte yürüttüğü çalışmalar kapsamında, 31 Ekim'de Nusaybin'in Zeynelabidin Mahallesinin sınıra yakın noktasında Suriye'nin Kamışlı kentine uzanan tünel olduğu yönünde bilgi üzerine ekipler inceleme başlattı.

Tünel ortaya çıkarıldı Sınıra yakın noktalarda yapılan yer tespiti çalışmaları sonucunda bugün yapılan kazı çalışmasında yerin 6 metre derinliğinde Kamışlı'ya uzanan 12,5 metre uzunluğunda ve buradan sonrası tıkalı olan tünel bulundu. Tünelin bulunduğu yer, ATMACA 7 operasyon bölgesinde bulunduğu ve operasyon sonrası buradaki evlerin yıkıldığı ve boş bir alan olduğu öğrenildi.

Tünelin başlangıç noktasında bulunan işyeri ve ikamet tespitine başlanıldığı belirtildi. Ayrıca tespit edilen tıkalı yerde kazı çalışmalarına da başlanıldı.

YENİ ŞAFAK

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı