Darbeci Albay Barış Hakimi Çileden Çıkardı

TRT’yi basan Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı darbeci Albay Barış, halka kurşun sıkılırken bile darbeden haberdar olmadığını ileri sürdü. Mahkeme başkanı çileden çıktı.

Darbeci Albay Barış Hakimi Çileden Çıkardı
Darbeci Albay Barış Hakimi Çileden Çıkardı Admin

abah'tan Ersan Atar'ın haberine göre FETÖ'cü darbe girişiminin simgelerinden olan "TRT baskını ve burada darbe bildirisi okutulması" olayının da sorgulandığı Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Davası'nın duruşmalarına Ankara 19'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. 15 Temmuz'da TRT'ye baskın düzenletip darbe bildirisini okutturan Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanı darbeci Albay Muhsin Kutsi Barış'ın yalanları ise Mahkeme Başkanı'nın sabrını taşırdı.

Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanı olan Barış, TRT'ye gönderdiği darbecilere helikopterden ateş edilerek karşı konulması sırasında dahi "darbenin içinde olduklarını anlamadığını" söyleyince, Mahkeme Başkanı tepki gösterdi. Başkan Murat İlhan sanığın söylediklerinin yalan olduğunu, "Sen kurmaylık eğitimi almışsın. Bunun darbe olduğunu bugün düşünmeyeceksin ne zaman düşüneceksin. Bu devlet seni bugünler için yetiştirmiş. Bunun için eğitim almışsın. Bunun için yetiştirilmişsin" sözleriyle ifade etti.

Darbeci Albay Barış, TRT'deki sözde sıkıyönetim bildirisini de okutmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı