Coğrafi Bilgi Sistemleri Çalıştayda Görüşüldü

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Büyükşehir Belediyeleri 4. Coğrafi Bilgi Sistemleri Çalıştayı Ordu’da gerçekleştirildi.

Coğrafi Bilgi Sistemleri Çalıştayda Görüşüldü
Coğrafi Bilgi Sistemleri Çalıştayda Görüşüldü emrah

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Büyükşehir Belediyeleri 4. Coğrafi Bilgi Sistemleri Çalıştayı Ordu’da gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Metin Memiş’in de katıldığı çalıştayda 25 Büyükşehir Belediyesi’nden toplamda 80 katılımcı yer aldı. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlen Büyükşehir Belediyeleri 4. Coğrafi Bilgi Sistemleri Çalıştayı gerçekleştirildi.

Çalıştayda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Metin Memiş, Harita Mühendisi Levent Kılıç, Tekniker Murat Özcan ve 25 Büyükşehir Belediyesi’nden toplamda 80 katılımcı yer aldı. 3 gün süren ve 3 farklı oturumda gerçekleştirilen çalıştayda Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) hakkında en son gelişmeler ile ilgili bilgi ve tecrübeler paylaşılırken, Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Metin Memiş de Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği projeleri ve uygulamaları ile CBS sorunları ve çözümleriyle ilgili konuları katılımcı Büyükşehir Belediyelerine anlattı.

Daire Başkanı Metin Memiş, ayrıca Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya konulan Kent Rehberi uygulamasının özelliklerini ve yapım aşamalarını da uygulamalı olarak anlattı. Kent Rehberi Örnek Gösterildi Çalıştayla ilgili değerlendirmede bulunan Daire Başkanı Metin Memiş, “Manisa’nın Büyükşehir olmasının ardından 08.07.2014 tarih 160 sayılı Meclis Kararı ile il genelinde numarataj yetkisinin Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne verildi.

Bu tarihten itibaren uygulamamız geliştirilmeye başlanıldı. Yeni Büyükşehir Belediyesi olmamıza rağmen CBS konusunda önde gelen Büyükşehir Belediyeleri arasında yer alıyoruz. İl genelindeki tüm verilerin kendi personelimiz tarafından sayısallaştırılarak vatandaşın hizmetine sunulması anlamında Türkiye’de tek olan Kent Rehberi uygulamamız da çalıştayda diğer belediyelere örnek olarak gösterildi” dedi.

 

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı