Bylock'tan Karakaş çıktı

FETÖ’nün kriptolu Bylock uygulamasından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde görev yapan tek Türk yargıç olan Işıl Karakaş çıktı. İki FETÖ şüphelisi arasında geçen konuşmada dershanelerin kapatılma süreciyle ilgili AİHM’den gelecek bir tazminat kararının örgütün yararına olacağı değerlendiriliyor.

Bylock'tan Karakaş çıktı
Bylock'tan Karakaş çıktı emrah

FETÖ/PDY’nin kriptolu haberleşme uygulaması ByLock üzerinden gerçekleştirdikleri mesajlaşmalar çözümlemeleri bir bir soruşturma dosyalarına ekleniyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma dosyasına giren son Bylock yazışmasından FETÖ nedeniyle üniversitedeki görevinden ihraç edilen Prof. Dr. Eser Karakaş’ın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde tek Türk yargıç olarak görev yapan eşi Işıl Karakaş çıktı.

AİHM KARARI LEHİMİZE OLUR!

İki FETÖ şüphelisi arasında darbeden aylar önce gerçekleşen Bylock yazışmasında Işıl Karakaş’ın bulunduğu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nden dershane mağduriyeti ile ilgili bir tazminat kararı çıkarılması için acele edilmesi gerektiği ifade ediliyor.

GÖREV SÜRESİ DOLMADAN YETİŞTİRELİM

Soruşturma dosyasında yerini alan görüşmede şu ifadeler geçiyor: “Hemen başlatalım abi. Sebebi de şu dönemin Türkiye temsilcisi Eser Karakaş’ın hanımıymış. Görev süresi dolmadan yetiştirelim diyorlar. Ve de içi en çok dolu dosya. ‘Dershanelerin maddi mağduriyeti’ bir tazminat çıkarsa çok etkili olur.

YENİ ŞAFAK

Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı