BİM:Şirket İran İçin Henüz Bir Karar Alınmadığını Duyurdu.

BİM'in İran'a yatırım yapmaya hazırlandığı yönündeki iddialara şirketten yanıt geldi.

BİM:Şirket İran İçin Henüz Bir Karar Alınmadığını Duyurdu.
BİM:Şirket İran İçin Henüz Bir Karar Alınmadığını Duyurdu. emrah

BİM'in İran'a yatırım yapmaya hazırlandığı yönündeki iddialara şirketten yanıt geldi. BİM, haftasonu basında yer alan İran pazarına giriş iddialarına ilişkin resmi açıklamada bulundu. Şirket, İran için henüz bir karar alınmadığını duyurdu.

BİM'den yapılan açıklamalara göre şirket, İran pazarına yönelik araştırmalarını sürdürüyor ancak giriş kararı verilmiş değil. Basında yer alan haberlerde, İran pazarına yatırım yapılması ile ilgili olarak olumlu kararın alındığı belirtilmişti.

BİM'İN İRAN HİKAYESİ NASIL BAŞLADI?

BİM'in İcra Kurulu üyesi ve CFO'su Haluk Dortluoğlu, 2015 yılında İran pazarı ilk kez gündeme geldiğinde, "ABD ve Avrupa Birliği ile varılan anlaşma İran'ı yeniden dış dünyaya açık ve global ekonomi ile etkileşim içinde bir ülke haline getiriyor. İran'da yatırım için ciddi potansiyel var.

Ancak BİM'in bu aşamada İran'da yatırım planı bulunmuyor." demişti. 6 Şubat 2017'de ise BİM Yönetim Kurulu, pazara yönelik araştırma çalışmalarını başlatmak ve gerektiğinde mağaza açmak dahil tüm süreci takip etmek üzere İcra Kurulu'na yetki vermişti.

AKŞAM

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gençlik Merkezinde artık son aşamalara gelindi
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı
Gediz Kavşağı Yeni Haliyle Ulaşıma Açıldı